Porady i inspiracje

Zmywarka przemysłowa – lepiej kupić czy wynająć?

Zmywarka przemysłowa to urządzenie niezbędne w miejscach, w których prowadzi się profesjonalną obróbkę żywności. Profesjonalna zmywarka z funkcją wyparzania pozwala zapewnić higieniczną czystość zastawy, a także jest znacznie wydajniejsza niż standardowy sprzęt domowy. Czy warto ją kupić? A może lepszym wyborem będzie wynajem? Sprawdź.

Przemysłowa zmywarka do naczyń – czym się wyróżnia?

Zastanawiasz się, czy zakup lub wynajem zmywarki przemysłowej jest uzasadniony? Być może rozważasz wykorzystywanie standardowego domowego urządzenia. Warto wiedzieć, że profesjonalny sprzęt tylko na pozór funkcjonuje tak samo jak AGD wykorzystywane w gospodarstwie domowym.

Choć zasada działania jest podobna, nie można pomijać wielu istotnych różnic. Zmywarka przemysłowa przede wszystkim działa znacznie szybciej i wydajniej, a dodatkowo jest przeznaczona do pracy w trybie ciągłym

Zwróć uwagę, że sprzęt domowy uruchamia się zwykle na kilkadziesiąt minut w ciągu dnia. Zmywarko-wyparzarka przemysłowa może natomiast działać wiele godzin praktycznie bez przerwy, ponieważ jest do tego przystosowana konstrukcyjnie. Ponadto jeden cykl zmywania trwa nie więcej niż kilka minut. Możesz więc myć znacznie więcej naczyń i robić to w krótszym czasie. 

Dodatkowo sprzęt przeznaczony do gastronomii łączy funkcje zmywarki i wyparzarki przemysłowej. Wyparzanie naczyń i zastawy stołowej jest niezwykle istotne, ponieważ wysoka temperatura (80-90°C) pozwala pozbyć się szkodliwych drobnoustrojów. Dzięki temu zapewnia pełną higienę i bezpieczeństwo podawania posiłków. Mimo krótkiego trybu pracy z naczyń są usuwane wszystkie zanieczyszczenia i bakterie

Nie ulega wątpliwości, że korzystanie z przemysłowej zmywarki do naczyń jest konieczne, nawet jeśli prowadzisz niewielki lokal gastronomiczny. Domowy sprzęt AGD w takich miejscach się nie sprawdzi. 

Cena zmywarki przemysłowej

Zmywarki przemysłowe to spory wydatek. Ceny takich urządzeń wahają się od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wyposażenie kuchni gastronomicznej nie ogranicza się oczywiście wyłącznie do tego sprzętu, dlatego cała inwestycja może być sporym obciążeniem budżetu. 

Wysoka cena zmywarek przemysłowych jest największą wadą zakupu nowego urządzenia. Tym bardziej, że nigdy nie można mieć pewności, czy lokal przyniesie oczekiwany zysk. Jeśli Twoja restauracja nie przetrwa na rynku, pozostaniesz z używanym sprzętem, którego będziesz zmuszony się pozbyć – zwykle sprzedać poniżej jego wartości.

Warto zatem zastanowić się, czy zakup nowej zmywarki przemysłowej to dobry pomysł. Być może bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest jej wynajem. 

Zmywarko przemysłowa to ważny element wyposażenia każdej kuchni gastronomicznej. Wynajem takiego sprzętu może być bardziej opłacalny niż jego zakup.  

Zmywarka przemysłowa – kupić czy wynająć?

Wiele osób zniechęconych wysokimi cenami zmywarek przemysłowych rozważa ich wynajem. Czy to rzeczywiście dobry pomysł? Zobacz, dlaczego warto. 

  • Nie musisz ponosić jednorazowego, wysokiego, kosztu zakupu. Za wynajem płacisz stałą miesięczną kwotę, która nie obciąża nadmiernie Twojego budżetu. Nie musisz także wnosić żadnego depozytu.
  • Podczas trwania umowy najmu zmywarka przemysłowa pozostaje własnością firmy, która udostępnia ją na wynajem. To znaczy, że koszty napraw czy serwisu nie leżą po Twojej stronie. Oszczędzasz wydatki eksploatacyjne i możesz liczyć na pomoc w razie usterek.
  • Jeśli zmywarka przemysłowa na wynajem ulegnie awarii, otrzymasz urządzenie zastępcze – nie grożą Ci przestoje w pracy.
  • Jeśli z jakichś przyczyn będziesz zmuszony zamknąć lokal, albo zmienią się Twoje potrzeby, po prostu oddajesz sprzęt. Nie zostajesz z używaną przemysłową zmywarką do naczyń, na którą musisz znaleźć kupca. 

Ponadto umowa najmu urządzenia może być dobrana do Twoich potrzeb. Masz do wyboru wiele urządzeń o zróżnicowanych parametrach. Możesz także określić, jak długo chcesz korzystać ze zmywarki przemysłowej na wynajem.

Czy zatem lepiej wynajmować czy kupować? Decyzja powinna zależeć od Twojej indywidualnej sytuacji. Warto jednak mieć świadomość, że najem może okazać się bardzo opłacalny.

google_news