Wydarzenia Cieszyn

Znów można oznaczyć rower w Cieszynie, ale na nowych zasadach

Fot. Pixabay.com

Cieszyńska Straż Miejska wraca do znakowania rowerów. To odpowiedź na liczne telefony mieszkańców nadolziańskiego grodu.

– Ze względu na ograniczenia związane z epidemią koronawirusa nie będą to jednak tradycyjne działania, które polegały wcześniej na spotkaniach z rowerzystami, na przykład na cieszyńskim rynku. Jednoślady będziemy znakować na terenie naszej komendy w specjalnie przygotowanym do tego miejscu – wyjaśnia Jacek Bąk, komendant Straży Miejskiej w Cieszynie. Chcąc oznakować swój pojazd, trzeba wcześniej się umówić, a w momencie wizyty posiadać maseczkę lub materiał zasłaniający usta i nos oraz rękawiczki jednorazowe.

Pozostałe zasady są niezmienne. Osoby, które chcą zabezpieczyć swoje dwa kółka, powinny mieć ukończone 18 lat, mieszkać na terenie powiatu cieszyńskiego i posiadać przy sobie dokument potwierdzający tożsamość, jak również fakturę bądź rachunek za zakup roweru lub oświadczenie informujące o tym, że są jego właścicielami. Rower powinien być też przepisowo wyposażony.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
M. Luter
M. Luter
4 lat temu

Rybie nigdzie nie jest lepiej niż w wodzie, mnichowi w klasztorze, a złodziejowi na szubienicy. Ein fissch ist nirgend besser quam in aqua, monachus in monasterio, fur in patibulo.