Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec

Znów oddychamy skażonym powietrzem…

Fot. Materiał prasowy

Ze względu na pył zawieszony PM10 jakość powietrza w naszym regionie, szczególnie w godzinach porannych, wieczornych i nocnych będzie fatalna…

Obszarem ryzyka objęte są powiaty bielski, żywiecki oraz Bielsko-Biała.

Sytuacja ma się utrzymać do jutra.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Logk
Logk
6 miesięcy temu

Wielu ludzi o tym nie wie że rosnące iglaste krzewy między innymi popularne tuje , wydalają od środka wiele pyłów szkodliwych dla zdrowia. Największe zapylenie powietrza powstaje przy wieczystej pogodzie.

Bednorz
Bednorz
7 miesięcy temu

Najczystsze powietrze jest na żywieckich wioskach w godzinach wieczornych np w Milówce, Rajczy, WG . Tam wójtowie do dziś nie zamontowali ani jednego czujnika jakości powietrze, być może w obawie , że taki czujnik po 30 minutach pracy by się zatkał pyłem. Tylko pogratulować i życzyć mieszkańcom dużo zdrowia. .

Hermenegilda
Hermenegilda
7 miesięcy temu
Reply to  Bednorz

Byli kiedyś mądrzy radni Suchej Beskidzkiej, którzy nie pozwolili zainstalować miernika uzasadniając, że popsuje walory turystyczne. Prawdopodobne podobne myślenie i tu.

Hermenegilda
Hermenegilda
7 miesięcy temu

Co to znaczy powietrze fatalne, jak mocno fatalne, umiemy mierzyć, prognozować itd.

Mirosław
Mirosław
7 miesięcy temu

Ja nie obawiam się smogu, bo na szczęście Bielsko w styczniu tego roku zostało docenione i wyróżnione w dziedzinie ekologii podczas 19. edycji konkursu Ekolaury Polskiej Izby Ekologii w kategoriach związanych z edukacją ekologiczną i ochroną powietrza. Skoro miasto otrzymuje tak prestiżowe wyróżnienie to znaczy , że powietrze chyba jest krystalicznie czyste – dobrze ja to rozumuje ?

Hermenegilda
Hermenegilda
7 miesięcy temu
Reply to  Mirosław

Dopuszczalne są wyjątki, powietrze byłoby czyste gdyby nie przygnało. A wyjątki potwierdzają regułę.