Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Został radnym powiatowym, ale wybrał… sejmową ławę

Fot. Wojciech Ciomborowski

Niedzielne wybory samorządowe dla biorącego w nich aktywny udział zawojanina Sławomira Hajosa okazały się wyborami… parlamentarnymi. Niemożliwe? A jednak.

Sławomir Hajos, uzyskując najlepszy wynik w powiecie suskim został wybrany radnym powiatowym. Okazuje się jednak, że nie obejmie wywalczonego mandatu, gdyż postanowił zostać… posłem. Nie będzie jeździł na posiedzenia przy ul. Kościelnej w Suchej Beskidzkiej, lecz na ul. Wiejskiej w Warszawie dlatego, że burmistrzem Myślenic został Jarosław Szlachetka, obecny poseł Prawa i Sprawiedliwości. A, że w ostatnich wyborach parlamentarnych Szlachetka i Hajos startowali z tego samego kręgu wyborczego i z tej samej listy to właśnie zawojanin zajmie jego miejsce w sejmowej ławie, gdyż uzyskał najlepszy wynik spośród tych kandydatów PiS, którzy do sejmu nie weszli.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
irena
irena
1 rok temu

gratulacje

Dolna Zawoja
Dolna Zawoja
1 rok temu

Gratulacje Panie Slawku. Szkoda,ze nie zostanie Pań w powiecie,ale jestem pewien że będzie Pan dobrze reprezentował nasz powiat w Sejmie. Dolna Zawoja.

Miriusz
Miriusz
1 rok temu

Oszukał wyborców którzy mu zaufali z myślą, że będzie ich reprezentował w powiecie. Tymczasem wielmożny pan Hajos pokazał im środkowy palec i uciekł paść się do sejmowego koryta

zeb
zeb
1 rok temu
Reply to  Miriusz

Nie dziwi mnie to,przecież to pis-owiec