Sport Cieszyn

Zostań mistrzem Skoczowa w szachach szybkich

Fot. Michał Cichy

Ostatnio królewska gra przeżywa prawdziwy renesans, a jej sympatycy będą mogli niebawem wziąć udział w kolejnym ciekawym turnieju.

W czerwcu odbędą się II Otwarte Mistrzostwa Skoczowa w szachach szybkich. Patronem honorowym będzie burmistrz tego miasta, a organizatorem Akademia Szachowa MM Maciej Mroziak. Dokładnie będzie to 3.06 (sobota) o godz. 9.30 w sali widowiskowej MCK „Pod Pegazem” przy ul Targowej 26 w Skoczowie.
Zawody będą rozgrywane systemem szwajcarskim w 9 runach, przy tempie gry 10 minut + 5 sekund na każdy ruch. Turniej jest zgłoszony do klasyfikacji rankingu FIDE w szachach szybkich.
Zawody będą dostępne dla wszystkich sympatyków królewskiej gry. Zgłaszać się można za pomocą formularza w serwisie Chessarbiter lub pocztą elektroniczną na adres [email protected] podając: imię i nazwisko, posiadaną kategorię szachową, pełną datę urodzenia oraz klub (miejscowość).
Udział w turnieju jest odpłatny, a wpisowe – 30 zł – wpłacać można do 30 maja br. na konto Nest Bank 73 1870 1045 2078 1070 2385 0001 Akademia Szachowa MM Maciej Mroziak. Przelew powinien mieć tytuł: „Wpisowe do turnieju 03.06.2023 – imię i nazwisko uczestnika”. Limit uczestników to 64 graczy, decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Przewidziane nagrody, to puchar dla zwycięzcy oraz 400 zł i od 300 zł do 100 zł za kolejne miejsca do piątego. Przewidziano też nagrody rzeczowe i medale dla trzech najlepszych: juniorów, seniorów, mieszkańców gminy Skoczów, czy uczestników zajęć w MCK „Integrator”.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments