Wydarzenia Cieszyn

ZUS zmienia godziny pracy. Będzie pracować godzinę krócej

ZUS w Bielsku-Białej. Fot. z archiwum ZUS

Placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zmieniają godziny pracy. W poniedziałki czas urzędowania będzie krótszy o godzinę. Zmiana podyktowana jest między innymi sytuacją epidemiologiczną w kraju.

Zmiana dotyczy poniedziałków. W pierwszy dzień tygodnia sale obsługi klientów będą czynne od godziny 8.00 do 17.00. Taki czas urzędowania będzie obowiązywał do 31 marca 2022 roku. Ma to związek z epidemią koronawirusa, ale nie tylko. ZUS zbadał też natężenie ruchu w swoich placówkach, w dniu kiedy urząd pracuje dłużej. Jak się okazało, najwięcej osób odwiedza instytucję w godzinach dopołudniowych, czyli od 10.00 do 12.00. Po południu liczba klientów maleje z godziny na godzinę, a po godzinie 17.00 sale obsługi świecą pustkami.

– Nowy czas pracy sal obsługi, we wszystkich placówkach ZUS w województwie śląskim, jak i w kraju, wprowadzony zostanie od najbliższego poniedziałku, 22 listopada, i będzie obowiązywał do końca marca przyszłego roku. W pozostałe dni tygodnia, czyli od wtorku do piątku, sale obsługi klientów będą czynne tak jak dotychczas, czyli w godzinach od 8.00 do 15.00 – wyjaśnia Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. Przypomina jednocześnie, że wiele spraw w ZUS można załatwić bez wychodzenia z domu, a informacje można uzyskać kontaktując się z urzędem telefonicznie bądź online. W dni powszednie od 7.00 do godz. 18.00 do dyspozycji klientów jest Centrum Obsługi Telefonicznej – tel. 22 560 16 00, e-mail [email protected], natomiast wnioski i dokumenty można przesyłać przez całą dobę za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Z pracownikami swojego oddziału klienci mogą konsultować się podczas e-wizyty, czyli wideorozmowy przez internet. Należy ją umówić przez stronę www.zus.pl/e-wizyta.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments