Na sygnale Oświęcim

Zwłoki w korycie Soły. Odnaleziono motolotniarza

W nocy z niedzieli na poniedziałek w wyniku poszukiwań w Nowej Wsi (gm. Kęty) w korycie rzeki Soła odnaleziono zwłoki motolotniarza. Zaginięcie zgłosiła rodzina.

Wczoraj o godzinie 20 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach otrzymali zgłoszenie dotyczące zaginięcia 44 – letniego mieszkańca gminy Kęty. Z relacji zgłaszającej rodziny wynikało, że mężczyzna od godziny 16, latał na motolotni w razem z dwoma innymi motolotniarzami. Około godziny 18 mężczyzna miał się odłączyć od grupy. Niestety nie powrócił na miejsce lądowania.

Policjanci, strażacy PSP i strażacy ochotnicy z Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej OSP Kęty oraz strażacy OSP Nowa Wieś, natychmiast rozpoczęli poszukiwania przy użyciu psów oraz dronów. Około godziny 1 w wyniku przeprowadzonych działań zwłoki motolotniarza znaleziono w rzece Sole w Nowej Wsi. Strażacy wyłowili ciało z rzeki. Prokurator polecił zabezpieczyć je do sekcji, która wykaże bezpośrednią przyczynę zgonu.

W trakcie dalszego postępowania prowadzonego z art.177 par. 2 Kodeksu Karnego (nieumyślne spowodowanie wypadku w ruchu lądowym, wodnym, powietrznym) śledczy ustalą okoliczności tragicznego zdarzenia.

Źródło: Policja Kęty

google_news