Sport Żywiec

Żywiec: Góral z awansem, bo lepszy na finiszu od Koszarawy

Radość piłkarzy TS Czarni-Góral Żywiec po wywalczeniu awansu do IV Ligi Śląskiej. Fot. Z archiwum Antoniego Szlagora

Piłkarze TS Czarni-Góral Żywiec wywalczyli dzisiaj (10 lipca) awans do IV Ligi Śląskiej! Wywalczyli mimo, że przed rozpoczęciem dzisiejszej ostatniej kolejki w Klasie Okręgowej, bliżej tego celu była TS Koszarawa Żywiec .

To właśnie Koszarawa miała punkt przewagi nad Góralem. Ale w korespondencyjnym pojedynku lepszy okazał się Góral, który u siebie pokonał Podhalankę Milówkę 5:0. Swoją szansę na awans do IV ligi Koszarawa pogrzebała przegrywając na własnym boisku z Sołą Rajczą 0:1. W innych spotkaniach skoczowsko-żywieckiej Klasy Okręgowej Błyskawica Drogomyśl pokonała WSS Wisłę 5:0, a Beskid Skoczów uległ drużynie Tempo Puńców 2:4.

Ostateczna tabela grupy mistrzowskiej

1. CZARNI-GÓRAL ŻYWIEC     14     31     38:12 – AWANS
2. Koszarawa Żywiec                     14     29     30:12
3. Błyskawica Drogomyśl              14     25     41:24
4. Tempo Puńców                           14     22     27:21
5. Soła Rajcza                                 14     18     26:29
6. Beskid Skoczów                         14     17     31:34
7. Podhalanka Milówka                  14     10     24:51
8. WSS Wisła                                  14     9     19:53

W sezonie 2021/2022 do Klasy Okręgowej z Żywiecczyzny dołączy GKS Radziechowy-Wieprz jako spadkowicz z IV Ligi Śląskiej oraz LKS Leśna jako mistrz A Klasy Żywiec. Natomiast z Klasą Okręgową, z drużyn z Żywiecczyzny, żegnają się ekipa Czarnych-Górala Żywiec awansując do IV ligi oraz spadkowicze do A Klasy: Metal Węgierska Górka i Muńcuł Ujsoły.

Radość piłkarzy TS Czarni-Góral Żywiec po wywalczeniu awansu do IV Ligi Śląskiej. Fot. Z archiwum Antoniego Szlagora

Radość piłkarzy TS Czarni-Góral Żywiec po wywalczeniu awansu do IV Ligi Śląskiej. Fot. Z archiwum Antoniego Szlagora

Radość piłkarzy i kibiców TS Czarni-Góral Żywiec po wywalczeniu awansu do IV Ligi Śląskiej. Fot. Z archiwum Antoniego Szlagora

KB_szczepionki
Subskrybuj
Powiadom o
guest
22 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
hehe
hehe
24 dni temu

Zgadzam się w pełni z zibi.Tak było i JA to WIEM. Trzeba troszke logicznie pomyśleć po co ci oszołomi byli na meczu z Rajczą. Gadanie że coś tam z Koszarawą 2 pare lat temu można sobie włożyć między bajki.Prawda jest taka że Milówka się podłożyła a Koszarawa tak pisał zibi.Odnośnie nielubianego klubu w Żywcu to właśnie Czarni-Góral.

Kibic Pan
Kibic Pan
24 dni temu
Reply to  hehe

Jeżeli Koszarawa jest taka dobra, to trzeba było wygrać z Rajczą i zamknąć usta Góralowi i kibicom, a nie biadolić teraz, że Milówka się podłożyła, a Rajcza co, pewnie dostała w łapę od Górala i wygrała? Cienizna ta Koszarawa i dobrze, że wszedł do IV ligi Góral, a Koszarawa brać się za treningi, a nie płakać.

mike
mike
21 dni temu
Reply to  Kibic Pan

Ale jakoś ten wielki Góral ani razu ostatnio z Koszarawą nie wygrał.A ile kosztował ten awans działaczy Górala mało ważne zobaczymy jak zagrają w IV Lidze..A z Milówką Koszarawa wygrała *:8;0 natomiast Rajcza był wyjątkowo zmotywowana …ale to ich sprawa.

Turysta
Turysta
24 dni temu
Reply to  hehe

Powiem tak czytając tą dyskusję. Jak to się stało że Koszarawa podgoniła stosunek bramek z Milówką? Jak to się stało że Koszarawa uratowała punkty czyery razy w doliczonym czasie gry? Jak to wytłumaczycie szanowni rozmówcy, że Góral przekonująco wygrał z Błyskawicą i Tempem z którymi to zespołami Koszarawa miała kłopoty? Jak to się stało, że Koszarawa z Rajczą była bez mapy? Wychodzi na to że jedni chcieli bardziej a drudzy mniej. Nie szukajcie spisków. Trzeba było udowodnić na boisku!

mike
mike
21 dni temu
Reply to  Turysta

Panie Turysto…przecież to Pan swoją pisaniną szuka spisku.Mecz meczowi nierówny Góral z Koszarawą nie wygrał ani na wyjeździe ani u siebie.

Kibic Pan
Kibic Pan
24 dni temu

Prawda jest taka, ze to LKS Soła Rajcza rozdawała karty, Góral po wygraniu z Milówką mógł tylko czekać jak zagra Rajcza, a Rajcza pamięta jak Koszarawa kilka lat temu grając w IV lidze, w meczu decydującym o wejście do okręgówki swojej II drużyny zagrała w meczu o awans w 80% zawodnikami IV ligi, wygrała 4:2 i wprowadziła swoją dwójkę do okręgówki nie fer, a po pierwszym sezonie wycofała dwójkę z okręgówki bo brakowało kasy. Niestety karma wraca panowie z Koszarawy najbardziej nielubianego klubu w Żywcu.

Bartosz
Bartosz
24 dni temu

Mam wrażenie ,że władzom Koszarawy nie zależy na wyniku sportowym tylko na gruntach wokół stadionu. Awans byłby dla nich jedynie kłopotem finansowym. A tak w miejscu dawnego boiska treningowego mamy filię tartaku jednego z działaczy.

mike
mike
21 dni temu
Reply to  Bartosz

No i Bartosz trafia w sedno.Koszarawa wychodząc na mecz z Rajczą już wiedziała o co gra….albo raczej…o co nie gra.

Góral
Góral
24 dni temu

A kibice Górala mogliby posprzątać płytę Rynku po “fecie”.

Kibic
Kibic
25 dni temu

Awans Górala nie ma nic wspólnego futbolem, awansowali ale nikt się nie zastanawia czemu, tylko dzięki kibicom, 3 pkt dopisali sobie za Skoczów, a akcje kibiców przed meczem to już przesada.

ass
ass
25 dni temu
Reply to  Kibic

Nic nie dopisali tylko wygrali

mike
mike
21 dni temu
Reply to  ass

Dopisali…dopisali. ….na stadion w Skoczowie nie wyszli.

Kibic
Kibic
25 dni temu

O

zibi
zibi
25 dni temu

Panie Szczotka dlaczego nie napisał Pan że piłkarze Koszarawy kilka dni przed meczem byli zastraszani przez tak zwanych kibiców czarnych, a w rzeczywistości zwykłych bandziorów stadionowych, którym zależy na rozboju i bandytyzmie stadionowym. Jeździli za zawodnikami Koszarawy nawet pod ich domy i ostentacyjnie im grożono. Dlaczego w trakcie meczu Koszarawy tych bandytów w sile około 50 -70 było na tym meczu. a nie na meczu Czarnych rozgrywanym w tym samym czasie. Policja rozmawiała z kibolami czarnych dzień przed meczem, ale oni czyją się bezkarni wspierani przez radnego |Gowina pisowskiego oszołoma wspierającego takie działania zwykłych bandziorów.

ass
ass
25 dni temu
Reply to  zibi

czytałem już różne debilizmy ale takiego jeszcze nie czytałem

Ania
Ania
25 dni temu
Reply to  ass

Do a*s – To są wyborcy G i S

Alicja
Alicja
25 dni temu
Reply to  zibi

Zibi – większych głupot nawet TVN by nie wymyślił😂

Ania
Ania
25 dni temu
Reply to  Alicja

Alicja – Skąd jesteś chyba nie z Żywca. o nie wiesz co się w mieście dzieje

Alicja
Alicja
25 dni temu
Reply to  Ania

Aniu – Góral był lepszy w tym rozdaniu i tyle. Nie umiecie się pogodzić z przegraną. Życzę awansu w przyszłym roku.

Antytrząd
Antytrząd
22 dni temu
Reply to  Alicja

To nie jakieś tam wymysły zibiego ale czysta prawda, mamy wszystko nagrane, nagrania były przekazane do jednego policjanta który sie tą sprawą zajmował.

mike
mike
21 dni temu
Reply to  zibi

Ciekawe co na to Policja…bo te fakty nie są znane opinii publicznej a dominacja Pana Gowina w sporcie jakoś bez echa w Żywcu.

Gruby
Gruby
25 dni temu

Amen🙂👍