Położony na południu kraju 30-tysięczny Żywiec słynie z produkcji piwa i Beskidu Żywieckiego, w tym pobliskiej Babiej Góry. Do miasta co roku zjeżdżają tłumy miłośników górskich wędrówek, co przekłada się na dynamiczny rozwój okolicy. Ale na mieszkańców Żywca czekają oferty pracy nie tylko z sektora turystycznego. Znalezienie wymarzonej pracy jest jak najbardziej możliwe – tylko jak to zrobić? Wyjaśniamy, jak znaleźć pracę marzeń w Żywcu i okolicach!
Jak wygląda rynek pracy w Żywcu?
Rynek pracy w Żywcu jest nierozłącznie związany z browarnictwem – na terenie miasta działa kilka browarów, w tym największy, wchodzący w skład Grupy Żywiec. Przy warzeniu piwa pracuje duża grupa mieszkańców miasta, ale warto pamiętać, że na żywieckim rynku pracy można też znaleźć zatrudnienie w innym sektorze gospodarki.
Spójrzmy na oferty pracy w Żywcu i okolicach: https://www.gowork.pl/praca/zywiec;l. Wystarczy szybki rzut oka, by zauważyć, że zatrudnienie znajdą zarówno specjaliści, jak i niewykwalifikowani pracownicy. Aktywne rekrutacje prowadzi budżetówka, w tym Służba Cywilna. Pracodawcy szukają budowlańców, kasjerów, magazynierów oraz przedszkolanek, pojawia się też dużo ogłoszeń dla kierowców. Na pewno jest w czym wybierać, a znalezienie pracy marzeń nie powinno być trudne – oto kilka praktycznych porad, które to ułatwią!
Jak szukać pracy w Żywcu?
Poszukiwania pracy w Żywcu należy zacząć od przeglądania ofert zatrudnienia. Pracodawcy najczęściej ogłaszają się w specjalistycznych serwisach internetowych takich jak GoWork, a także na lokalnych grupach na Facebooku oraz w mediach regionalnych. W każdym z tych miejsc można znaleźć ciekawe oferty pracy, choć czasami trzeba się trochę naszukać. Dlaczego?
W przypadku małych i średnich miast ogłoszeń o pracę jest raczej mało, bo lokalny rynek pracy jest po prostu niewielki. Ma to też pewne zalety – do pracodawców zgłasza się dużo mniej kandydatów, dzięki czemu łatwiej otrzymać propozycję zatrudnienia.
Podczas rekrutacji liczą się nie tylko dobre CV i udana rozmowa kwalifikacyjna, ale też szybkość. Dlatego warto regularnie sprawdzać serwisy ogłoszeniowe – dobrym pomysłem jest ustawienie automatycznych powiadomień, które poinformują nas o każdym ogłoszeniu o pracę, jakie ukaże się w wybranej lokalizacji lub branży. W ten sposób nie przegapisz wymarzonej oferty pracy!
Jak zwiększyć szansę na znalezienie pracy?
Aplikowanie na różne ogłoszenia to jedno – ale jak zwiększyć szansę na znalezienie pracy marzeń? Obecnie w procesie rekrutacji najważniejsze są dwie kwestie: dobre CV oraz udana rozmowa kwalifikacyjna. To właśnie na ich podstawie pracodawca dokonuje selekcji kandydatów i wybiera najlepiej dopasowaną osobę. Oto kilka porad, które ułatwią znalezienie pracy marzeń!
Dobre CV – jak je przygotować?
Dobre CV powinno być schludnie zaprojektowane i merytoryczne. Zawrzyj w nim najważniejsze informacje na temat wykształcenia, doświadczenia oraz posiadanych umiejętności. Obecnie pracodawcy największą wagę przykładają do tych dwóch ostatnich kwestii – upewnij się, że poświęcisz im najwięcej czasu i uwagi.
Jeśli masz problemy z projektowaniem CV, to zawsze możesz skorzystać z darmowych serwisów, które stworzą je za ciebie. Włóż w to sporo wysiłku, bo rekruterzy doceniają dobrze sformatowany dokument. CV powinno posiadać profesjonalne zdjęcie, podsumowanie zawodowe, a także krótką, ale treściwą listę obowiązków, które wykonywałeś na poprzednich stanowiskach.
Rozmowa kwalifikacyjna to szansa na zrobienie dobrego wrażenia na pracodawcy. To właśnie na jej podstawie rekruter podejmie decyzję o tym, kto i na jakich warunkach otrzyma ofertę zatrudnienia. Dlatego warto się odpowiednio przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej.
Należy dokładnie zapoznać się z historią i kodeksem wartości firmy, a także przygotować odpowiedzi na najpopularniejsze pytania. Rekruterzy niemal zawsze pytają kandydatów o ich silne oraz słabe strony, a także o powód zmiany pracy. Kluczowy jest też odpowiedni ubiór – musi być profesjonalny, ale nie nadmiernie uroczysty.
Stosując się do powyższych wskazówek znacząco zwiększysz szansę na znalezienie pracy marzeń. Pamiętaj, żeby się nie poddawać, a prędzej czy później na pewno ci się uda!