Bielsko-Biała Na sygnale

Bielsko-Biała: Posypały się mandaty – policja podsumowała NURD

Fot. Śląska Policja

Na terenie Bielska-Białej oraz powiatu bielskiego policjanci bielskiej drogówki prowadzili działania pod kryptonimem NURD (Niechronieni Użytkownicy Ruchu Drogowego). W trakcie działań policjanci zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów. W sumie ujawnili blisko 134 wykroczenia.

Patrolowane były zwłaszcza miejsca, gdzie ruch pieszych oraz rowerzystów jest szczególnie wzmożony. Z danych policji wynika, że  aż 77 kierujących popełniło wykroczenia (przekraczanie prędkości oraz wyprzedzanie na lub bezpośrednio na przejściu dla pieszych). Z tej liczby 21 kierowców zostało pouczonych, a 53 ukaranych mandatami karnymi. Z kolei w przypadku 6 wykroczeń skierowano wnioski o ukaranie do sądu, a w przypadkach 4 zatrzymano prawo jazdy.  Ujawniono też 31 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Chodziło  gównie o przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz przechodzenie przez przejście na czerwonym świetle.

Akcja przyniosła też efekty wykraczające poza przepisy ruchu drogowego. – W trakcie działań zatrzymali jedną osobę poszukiwaną oraz dwie osoby, które pomimo sądowego zakazu prowadziły pojazd – informuje policja dodając, że w działaniach wykorzystano drona oraz monitoring straży miejskiej.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments