Wydarzenia Wadowice

Politycy w bibliotece

Fot. Bogdan Szpila

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w Wadowicach w spotkaniu z posłami Koalicji Obywatelskiej Markiem Sową i Pawłem Kowalem.

Blisko dwugodzinna dyskusja zorganizowana 23 listopada przez radnego powiatowego Sebastiana Mlaka w sali konferencyjnej Wadowickiej Biblioteki Publicznej była poświęcona głównie bezpieczeństwu Polski.

Poseł Marek Sowa między innymi stwierdził, że w ostatnich latach nie tylko porzucono energetykę wiatrową, która jest bardzo dobrą i tańszą alternatywą dla pozyskania energii, ale również nie dokonano niezbędnych inwestycji w fotowoltaikę.

Zaś poseł Paweł Kowal podkreślił, że bezpieczeństwo Polaków to nie tylko zagrożenie militarne, ale również bezpieczeństwo finansowe, praca, oraz poczucie godności, które wielu grupom w ostatnich czasach odebrano.

Spotkanie przebiegło w odmiennej atmosferze, niż niedawna wizyta  Wadowicach posła Jarosława Kaczyńskiego. W pobliżu biblioteki nie było żadnego policjanta (prezesa PiS chroniło kilkudziesięcioro stróżów prawa), obaj posłowie poruszali się bez ochrony, na spotkaniu były pytania z sali (a nie jak na spotkaniu z prezesem PiS ocenzurowane i czytane przez prowadzącego), każdy też mógł się swobodnie wypowiedzieć.

navigate_before
navigate_next

google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mało roztropnie
mało roztropnie
4 miesięcy temu

Nawet nie sprawdzali przy wejściu czy ktoś nie wnosi scyzoryka?