Wydarzenia Żywiec

Żywiec: Interna znowu przyjmuje – powstał pododdział kardiologiczny

Fot. Szpital Żywiec

Szpital Żywiec poinformował dzisiaj (18 stycznia) o wznowieniu przyjęć na oddział chorób wewnętrznych i uruchomieniu pododdziału kardiologicznego.

Przypomnijmy, że zgodnie z wytycznymi wojewody śląskiego Szpital Żywiec musiał stworzyć niespełna 40-osobowy oddział covidowy. W szpitalu zdecydowano, aby powstał on z oddziału chorób wewnętrznych, czyli z interny. Stało się tak jeszcze na początku listopada 2020 roku. Od tej pory w Szpitalu Żywiec nie przyjmowano pacjentów na oddział internistyczny i odsyłano ich do innych placówek.

Dziś, ze względu na to, że liczba ciężkich zachorowań na COVID-19 znacząco spadła, Szpital Żywiec wznowił pracę oddziału chorób wewnętrznych. Co więcej, właśnie teraz poczyniliśmy kolejny krok w kierunku rozszerzenia usług medycznych w naszym szpitalu. W ramach oddziału internistycznego został uruchomiony pododdział kardiologiczny, dzięki któremu pacjenci ze schorzeniami serca mogą korzystać z fachowej opieki specjalistów w zakresie leczenia zachowawczego. Jednocześnie informujemy, że w związku z małym obłożeniem łóżek, szpital jest w trakcie wygaszania pracy oddziału covidowego. Niemniej jednak, w przypadku gdy sytuacja związana z COVID-19 ulegnie pogorszeniu, Szpital Żywiec dopuszcza możliwość ponownego uruchomienia tego oddziału – podkreśla placówka w swoim komunikacie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Najpierw zawęzić, później poszerzyć i już jest krok w kierunku rozszerzenia usług. Wygaszanie (bez rozpalania) – dobry język.

Tadeusz
Tadeusz
1 miesiąc temu

“Obłożenie łóżek” i “wygaszenie pracy” już jest.Jeszcze dołożyć “wskaźnik przelotowości”,”chorobowość”,”osobodnie” i na deser “szczepialność”.”Oceania” nowomowy,bolszewickiego bełkotu wykształconych inaczej.

osuszacz
osuszacz
1 miesiąc temu

oddział jest-ale poddoddział to struktura wirtualna w ramach tego oddziału

Dziadek.
Dziadek.
1 miesiąc temu

GDZIE TO JEST ?

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Dziadek.

Pododdział nie jest tak widoczny jak oddział, wojskowe maskowanie.

Góral żywiecki
Góral żywiecki
1 miesiąc temu
Reply to  Dziadek.

Na Lisieckich bagnach.