Wydarzenia Żywiec

Żywiec: Darmowy parking przy plaży miejskiej. Od tego weekendu!

Antoni Szlagor obok nowego parkingu. Fot. UM Żywiec

Już w najbliższy weekend przy ulicy Lasek św. Wita w Żywcu zostanie uruchomiony bezpłatny parking dla mieszkańców i turystów przyjeżdżających na plażę miejską.

– Dzięki porozumieniu z prywatnym właścicielem oddajemy miejsca postojowe dla wielu samochodów. Myślę, że każdy chcący korzystać z naszej plaży znajdzie tam miejsce dla swojego samochodu. To olbrzymi teren – mówi burmistrz Antoni Szlagor.

Jednocześnie przestrzega, że od tej pory częstsze będą kontrole nielegalnego parkowania.

– Na tym terenie obowiązuje znak strefa zamieszkania, a z niego wprost wynika, że można tam parkować jedynie w wyznaczonych do tego miejscach. Służby porządkowe będą teraz konsekwentnie egzekwować ten znak. Nie będzie już tłumaczenia, że nie było gdzie zostawić auta – dodaje burmistrz.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jaś Wędrowniczek
Jaś Wędrowniczek
1 miesiąc temu

Straż miejska niech się lepiej weźmie za sprawdzenie numeracji budynków !!! Pan burmistrz nie widzi w ilu budynkach nie ma numeru porządkowego nieruchomości ?
Później się dziwić że Pogotowie Ratunkowe nie może szybko dotrzeć do chorego. Proponuję robić zdjęcia takich budynków i przesłać je burmistrzowi. Niech widzi jak te jego służby porządkowe pracują….

Bożenka
Bożenka
1 miesiąc temu

Za trzy miesiące będzie wieeeelkie hallo, bo będą kłaść asfalt :-). W Zabłociu też był parking obok kościoła a teraz też wielkie hallo bo robią stację przesiadkową. @. Tak się robi reklamę inwestycji – dwóch w jednym miejscu….. Dramat w jednym akcie. Gdybu w Żywcu na sesji rady miasta można było by zabrać głos to powiedziałabym co o tym myślę !!!!

Stevie Wonder
Stevie Wonder
1 miesiąc temu

Gdzie ten parking, bo nie widzę…

Dyzio
Dyzio
1 miesiąc temu

Pan nasz burmistrz to,typ człowieka który wszędzie był na wszystkim się zna jest mistrzem autokreacji i reklamy własnej osoby nalepiej to widać w wywiadach radia Bielsko na jeszcze nie dokończone pytanie redaktorki już odpowiada wiem byłem tam, sprawdziłem itd.
Oczywiście musi być na pierwszym planie każdego zdjęcia tak jak w tym przypadku z podpartymi bokami i wydętym brzuchem pokazując swoje dzieło….
ŻENADA !!!

to jest nie prawda
to jest nie prawda
1 miesiąc temu

panie “burmistrzu” obawiam się że poza nieszczęsnymi mieszkańcami Żywca, którzy ponosząc konsekwencje własnych wyborów, są poniekąd skazani na pańskie fanaberie; zbytnio nie będzie komu sie tłumaczyć że cyt. “nie było gdzie zaparkować” 😀 😀 😀 To jest jakaś niesłychana historia, że próbuje pan to KLEPISKO, TEN PRZYKŁAD SAMORZĄDOWEJ PATOLOGII I NIEUDOLNOŚCI wykorzystywać do pouczania kogokolwiek i na jakikolwiek temat! To jest SKANDAL! To się nadaje do mediów ogólnopolskich do jakich patologii prowadzi w Polsce szeroko pojęta “samorządność”! Tak żeby wszyscy zobaczyli jak stoi pan z wypiętą klatą na tych zgliszczach – porażka. Gdzie jest jakaś infrastruktura godna 2020 roku? Gdzie… Czytaj więcej »

to jest nie prawda
to jest nie prawda
1 miesiąc temu

Ale bagno – nie dziwota że darmowy, kto by za to zapłacił…. Dosłownie musielibyście mi zapłacić żebym tam auto postawił. I to jest ten pan któremu ciszy brakuje na jeziorze – no rewelacja!!! Jak rozumiem marzy mu sie aby skansen, którego “parking” jest najlepszą wizytówką (przykładem), objął cały teren jeziora…
ALE GRAJDÓŁ – wybiera sie ktoś?

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Jeśli postraszyć znakiem obok “strefa zamieszkania”, że Straż Miejska będzie karała – parking bezpłatny rośnie.

to jest nie prawda
to jest nie prawda
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

To “coś” za panem Szlagorem nie spełnia definicji niczego i żadnych norm! Ze “strażą” pana szlagora oraz panem szlagorem spotkamy się oczywiście w Sądzie, szkoda tylko że zapłacą Żywczanie a nie pan szlagor no ale cóż – trzeba ponosić konsekwencje własnych wyborów. Czy zauważyłaś może choćby jeden obiekt pt. “kosz na śmieci” lub “toaleta”?!? To jest 2020 rok wg pana szlagora czy ja się w czasie przeniosłem?

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Jakoś nie bardzo jest pokazany na zdjęciu ogromny teren parkingu a raczej “ogromny” burmistrz. Chyba nie zakończono jeszcze sprzątania.