Na sygnale Żywiec

Żywiec: Pies przywiązany do drzewa

Fot. Straż Miejska w Żywcu

Pies został przywiązany do drzewa. Strażnicy miejscy uwolnili zwierzę i wskazali prokuraturze tego, kto może odpowiadać za jego cierpienia.

Do zdarzenia doszło 12 kwietnia przy ulicy Armii Krajowej w Żywcu. Komendę Straży Miejskiej powiadomiono o psie przywiązanym do drzewa. Zwierzę przewieziono do schroniska. Jednocześnie funkcjonariusze SM przeprowadzili małe śledztwo.

– W związku z tym, że porzucenie psa to przestępstwo zagrożone karą do trzech lat pozbawienia wolności, a w przypadku szczególnego okrucieństwa nawet pięciu, strażnicy miejscy podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy. Dzięki informacjom od mieszkańców oraz monitoringowi miejskiemu udało się ustalić osobę, która w tym dniu spacerowała z pieskiem, oferując do sprzedaży – relacjonują.

Jak dowiadujemy się w Prokuraturze Rejonowej, wczoraj wpłynęło tam zawiadomienie w tej sprawie. Teraz śledczy będą ustalać wszystkie okoliczności. O postawieniu komukolwiek zarzutów na tak wczesnym etapie postępowania nie ma jeszcze mowy.

Fot. Straż Miejska w Żywcu

google_news
BCBB
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Teofil
Teofil
2 lat temu

Po prostu smutne.. Żal psiaka i żal, że człowiek może tak nisko upaść, że bez serca potrafi potraktować w ten sposób żywe stworzenie. Natomiast czy przywiązanie delikwenta/ki nago do drzewa i zostawienie na jakiś czas rzeczywiście by pomogło – no nie wiem. Może tylko nas by rozładowało

Katie
Katie
2 lat temu

A w którym miejscu na Armii Krajowej był ten nieszczesnik przywiązany?

Irek
Irek
2 lat temu

Nawet w komunie ten artykul by nie przeszedl

Irek
Irek
2 lat temu

To nie straznicy uwolnili redaktorku

Miszcz
Miszcz
2 lat temu

Obrabowanie państwa lub banku 25 lat . Gwałt lub zabicie zwierzęcia max 10 lat Czy trzeba komentować co jest bardziej wartościowe dla Państwa

Ania
Ania
2 lat temu

Powinni takiemu debilowi ręce poucinać żeby następnemu psu krzywdy nie zrobił!!!

ktoś
ktoś
2 lat temu

Niech tego skur… szlag trafi …

Mat
Mat
2 lat temu

Wyrazy uznania!

Elmo
Elmo
2 lat temu

Przywiązać skur… do drzewa i niech tak samo cierpi.

Katarzyna
Katarzyna
2 lat temu
Reply to  Elmo

I Ptr 3:9 Nie oddawajcie złem za zło ani obelgą za obelgę, lecz przeciwnie, błogosławcie, gdyż na to powołani zostaliście, abyście odziedziczyli błogosławieństwo.