Często piszemy o policjantach, którzy będąc po służbie nie zapominają o tym, czym się zajmują – łapiąc przestępców i sprawców wykroczeń po godzinach pracy. Oto kolejny przykład takiej postawy.
– Kilka dni temu, przed godziną 20.00, dzielnicowy z żywieckiej komendy policji, w czasie wolnym od służby, robił zakupy w jednym ze sklepów z artykułami przemysłowymi. W pewnym momencie zauważył mężczyznę, który zabrał z półki markową perfumę, schował ją do kieszeni spodni, po tym szybko opuścił sklep nie płacąc za towar. Policjant wybiegł za mężczyzna i zatrzymał go – opisuję przebieg pewnego wydarzenia żywiecka policja. Gdy policjant po cywilnemu prowadził pościg na miejsce został wezwany patrol mundurowych. Sprawcą kradzieży okazał się 26-letni mieszkaniec Żywca. Wartość skradzionego kosmetyku wynosiła blisko 250 złotych. Stąd też mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Jego występek zakwalifikowano bowiem jako wykroczenie.
Błędna jest zarówno forma ta perfuma (rodzaj żeński, liczba pojedyncza), jak i forma ten perfum (rodzaj męski, liczba pojedyncza). Perfumy to rzeczownik występujący wyłącznie w liczbie mnogiej!
a jak napiszesz widły w liczbie pojedynczej?co ty chcesz zmienić? walnij się w głowe
Panie Marcinie, czy Pan czyta to co wstawia? Przy tylu błędach matura będzie na ndst