Na sygnale Żywiec

Żywiec: Policjant po służbie zatrzymał sklepowego złodzieja

Fot. Marcin Płużek

Często piszemy o policjantach, którzy będąc po służbie nie zapominają o tym, czym się zajmują – łapiąc przestępców i sprawców wykroczeń po godzinach pracy. Oto kolejny przykład takiej postawy.

– Kilka dni temu, przed godziną 20.00, dzielnicowy z żywieckiej komendy policji, w czasie wolnym od służby, robił zakupy w jednym ze sklepów z artykułami przemysłowymi. W pewnym momencie zauważył mężczyznę, który zabrał z półki markową perfumę, schował ją do kieszeni spodni, po tym szybko opuścił sklep nie płacąc za towar. Policjant wybiegł za mężczyzna i zatrzymał go – opisuję przebieg pewnego wydarzenia żywiecka policja. Gdy policjant po cywilnemu prowadził pościg na miejsce został wezwany patrol mundurowych. Sprawcą kradzieży okazał się 26-letni mieszkaniec Żywca. Wartość skradzionego kosmetyku wynosiła blisko 250 złotych. Stąd też mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Jego występek zakwalifikowano bowiem jako wykroczenie.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tetryk
Tetryk
1 rok temu

Błędna jest zarówno forma ta perfuma (rodzaj żeński, liczba pojedyncza), jak i forma ten perfum (rodzaj męski, liczba pojedyncza). Perfumy to rzeczownik występujący wyłącznie w liczbie mnogiej!

marian
marian
1 rok temu
Reply to  Tetryk

a jak napiszesz widły w liczbie pojedynczej?co ty chcesz zmienić? walnij się w głowe

edek
edek
1 rok temu

Panie Marcinie, czy Pan czyta to co wstawia? Przy tylu błędach matura będzie na ndst