Sport Żywiec

Żywiec: Rada Sportu już działa oficjalnie

Fot. Paweł Szczotka

Po blisko dwóch latach od zapowiedzi w końcu oficjalnie rozpoczęła swoją działalność Rada Sportu w Żywcu.

Z inicjatywą jej powołania burmistrz Żywca Antoni Szlagor wystąpił jeszcze w kwietniu 2018 roku. Ale mijały miesiące, a o radzie było wciąż cicho. O jej powołanie upomniała się „Żywiecka Kronika Beskidzka” i to właśnie dzięki niej doszło do debaty sportowej w lipcu 2019 roku. W końcu burmistrz powołał radę z początkiem lutego tego roku, a pierwsze inauguracyjne posiedzenie odbyło się w poniedziałek (24 lutego). W składzie Rady Sportu znalazło się ostatecznie 18 osób. Przewodniczącym został Stanisław Kępka (prezes i trener biathlonowego BLKS Żywiec), wiceprzewodniczącym Jan Lach (prezes i trener LKS Łucznik Żywiec – łucznictwo i tenis ziemny), a sekretarzem Paweł Handzlik (prezes KS Dragon – sztuki walki). Kadencja rady liczyć ma trzy lata.

Rada ma opiniować w zakresie kultury fizycznej strategię rozwoju miasta, projekt budżetu i uchwały oraz program rozwoju bazy sportowej na terenie miasta. Członkowie Rady Sportu wykonują swoje funkcje społecznie czyli nie pobierają za to żadnego wynagrodzenia – mówi burmistrz Antoni Szlagor.

9
Skomentuj

avatar
7 Komentarzy
2 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
9 Komentarzy
AutoAndrzejStanisław AniołBezradnaKibic Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Auto
Gość
Auto

Panie Szczotka Antka to my znamy nie musi być na wszystkich zdjęciach pozostali to z boku albo z tyłu. Wystarczyło jedno zbiorowe z Antkiem w środku.

Andrzej
Gość
Andrzej

Hahahaha co oni zrobią NIC NIC NIC.Żywiecki Góru wybrał sobie ludzików by NIKT mu nie zarzucił że nie dba o sport w Żywcu.Przecież tutaj nie ma nic stadionu-hali-boiska lekkoatletycznego.Jakieś śmieszne orliki a to co jest pamięta wczesnego Gierka.

Stanisław Anioł
Gość
Stanisław Anioł

No tak… Ale KTOŚ szedł kolejny raz na wybory i KTOŚ kolejny raz oddawał głosy na taki wybór burmistrza. I tych KTOSIÓW jest w Żywcu całkiem sporo.. “Nie dziwi nic”. Nawet Rada Starszych

Bezradna
Gość
Bezradna

Czy to klub seniora 75+ ???

Fidelus Castro
Gość
Fidelus Castro

Jak ktoś chce sprawdzić kto nasze pieniądze bierze wystarczy wejść na stronę spółdzielni.

Kibic
Gość
Kibic

Burmistrz wspomina o Strategii Rozwoju Miasta ale o jakiej Strategii mówi ?

Jack
Gość
Jack

Mieszkańcy osiedli dostali miły upominek od SM “Gronie” … podwyżkę czynszu średnio o 60 zł . W związku z tym mam pytanie: czy rada nadzorcza musi się składać z 13 osób, czy przewodniczący musi brać wynagrodzenie blisko 2 tyś zł za jedno godzinne spotkanie przy kawie zaś reszta 12 osób ponad 1 tyś ? To są nasze pieniądze !!!

Kibic
Gość
Kibic

Rada Sportu to ze strony Wielkiego Wodza jak zwykle delikatny “pic na wodę”.
Jack popieramy Twój wniosek.

Turysta
Gość
Turysta

95% młodzi perspektywiczni i z pomysłami HAHAHAHAHAHA,