Kultura i rozrywka Żywiec

Żywiec: Rusza wakacyjna akcja – “Wycieczka za złotówkę”!

Zdjęcie z jednej z wycieczek z poprzednich lat. Fot. Koło Turystyki Górskiej i Krajoznawstwa Kangchendzonga PTTK przy I LO w Żywcu

Jutro (28 czerwca) będzie się można zgłaszać do cieszącej się niezmierną popularnością od 20 lat wakacyjnej akcji “Wycieczka za złotówkę”!

Są one adresowane do uczniów szkół z powiatu żywieckiego. Jak informuje Jacek Seweryn, radny powiatu żywieckiego, główny organizator i pomysłodawca akcji, w tym roku planowanych jest pięć wycieczek. Pierwsza już 2 lipca – wyjazd o 7.00 – w Tatry Zachodnie (Dolina Kościeliska – Jaskinie, Smreczyński Staw i inne). Kolejne zaplanowano: 3 lipca (wyjazd o 8.00) – Ustroń (Leśny Park Niespodzianek i inne), 5 lipca (wyjazd o 7.00) – Ojcowski Park Narodowy (zamek, muzeum, jaskinia, Dolina Prądnika), 8 lipca (wyjazd o 7.00) – Gorce (Ludźmierz – sanktuarium i Park Rozrywki Rabkoland) oraz 9 lipca (wyjazd o 7.00) – „Szlakiem wulkanów na Górnym Śląsku” (Góra św. Anny i zamek w Mosznej – wyprawa naukowa miłośników geografii, geologii i innych nauk).

Zgłoszenia będzie przyjmował Jacek Seweryn jutro (28 czerwca) od 7.30 do 9.30 osobiście w I Liceum Ogólnokształcącym w Żywcu lub pod numerem telefonu – 33 861 21 13.

Zgłaszający podaje dane osobowe w celach organizacyjnych i ubezpieczenia za 1 złoty, a przy tym dane imię i nazwisko, adres zamieszkania, szkołę, nr tel. własny i rodziców oraz PESEL uczestnika wycieczki. Maksymalnie można zgłosić 5 uczestników – podkreśla Jacek Seweryn.

Organizatorami wycieczek są: Koło Turystyki Górskiej i Krajoznawstwa Kangchendzonga PTTK przy I LO w Żywcu, Starostwo Powiatowe w Żywcu i Urząd Miejski w Żywcu.

OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW:

– wpłata 1 zł na ubezpieczenie (przed wejściem do autokaru),
– wyżywienie we własnym zakresie,
– odpowiedni ubiór turystyczny (dostosowany do warunków) i posiadanie ważnej legitymacji szkolnej.

Uczestnik rezygnujący z wyjazdu ma obowiązek powiadomić o tym organizatora najpóźniej 2 dni przed wycieczką. Zbiorki uczestników i wyjazdy z parkingu obok sklepu Lidl w Żywcu. Przed wyjazdem uczestnik musi dostarczyć oświadczenie rodziców zezwalające na wyjazd. Brak takiego oświadczenia spowoduje skreślenie z listy uczestników wycieczki.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o