Wydarzenia Żywiec

Żywiec: Sensacyjna ankieta o spalarni! Jest i riposta burmistrza (aktualizacja)

Fot. Starostwo Powiatowe w Żywcu

Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Żywcu pojawiła się ankieta dotycząca budowy spalarni w Żywcu. Jedno z zamieszczonych pytań jest sporą sensacją!

W informacji wstępnej do ankiety starosta żywiecki Andrzej Kalata podkreślił, że: “Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa będącego przeciwko budowie ciepłowni/spalarni w Żywcu i działając konsekwentnie po opublikowaniu apelu przeciwko budowie ciepłowni/spalarni, pod którym podpisali się Radni Powiatu Żywieckiego udostępniamy niniejszą ankietę i prosimy o jej wypełnienie. Jednocześnie informujemy, że ankieta jest anonimowa”.

Wśród kilku pytań pojawia się jedno, które zapewne wkrótce wywołała ogromną burzę i wiele dyskusji w Żywcu:

Czy uważasz, że Burmistrz nie rezygnując z budowy spalarni powinien zostać odwołany?

Ankieta znajduje się pod adresem: http://www.zywiec.powiat.pl/post/ankieta-dotyczaca-budowy-spalarni-w-zywcu,3791.html

***

Burmistrz Żywca Antoni Szlagor odniósł się do sytuacji z ankietą.

– Skandalicznym jest dla mnie udostępnienie wspomnianej ankiety przez stronę internetową Starostwa Powiatowego w Żywcu, a sygnowanej przez starostę Andrzeja Kalatę. Pytanie na stronie Starostwa Powiatowego, o to czy należy odwołać burmistrza, jest oburzające. Zastanawiam się nad reakcją Starosty, gdybym na oficjalnej stronie internetowej miasta Żywca zadał pytanie: „Czy w związku z dramatyczną sytuacją Szpitala Powiatowego w Żywcu i jego rosnącym zadłużeniem, należałoby odwołać Starostę Żywieckiego i Radę Powiatu?”. Przypominam, że Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe są zupełnie odrębnymi jednostkami samorządu terytorialnego, nie będącymi ze sobą w stosunku zwierzchnictwa i podległości. W związku z nieprawdziwymi informacjami zawartymi czy to w ulotce, czy też w upublicznianej ankiecie, kieruję sprawę na drogę sądową, zarówno w postępowaniu cywilnym, jak i w postępowaniu karnym. Warto zauważyć, że opisane wyżej działania mają charakter niejednorazowy, lecz systemowy i zorganizowany, dlatego też nie mogą pozostać bez reakcji z mojej strony. Jednocześnie deklaruję, że ewentualne uzyskane odszkodowania i nawiązki przekażę na cel charytatywny – podkreśla burmistrz Antoni Szlagor.

84
Skomentuj

avatar
46 Komentarzy
38 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
84 Komentarzy
WladyslawEdytkaBasiabokbok Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
do dna
Gość
do dna

No dobrze, odwołamy Antka i co dalej ? Kto obejmie po nim urząd ? Ktoś z jego ludzi ? Pani Ostrowska ? Ktoś od Pępek ? Niestety nie widzę nikogo na tym stanowisku. Trzeba by było zmienić wszystkich po sprzątaczki włącznie w tym urzędzie oraz podległych mu instytucjach np Spółce Beskid, której prezesem został pan Kliś. To są już jaja jakieś.

bob
Gość
bob

w twojej pracy ciebie też przydało by się zmienić..

zorientowany
Gość
zorientowany

Za dwa tygodnie rusza zbieranie podpisów pod referendum i nic tego nie zatrzyma…

Anieta Rozumek
Gość
Anieta Rozumek

Nie rozumie jak w ankiecie starostwa moglo pasc takie pyranie? Chyba niekompetencja pracownikow.. A to jakue sa stosunki w starostwie to nie dotyczy tej ankiety. Pan starosta jednak chyba zle dobiera pracownikow, bo ta ankiete robil chyba jakis kret, zeby zaszkodzic. Co starostwo ma wspolnego z burmistrzem. Antypatie na bik trzeba odlozyc.

Gocha
Gość
Gocha

Jakby powstała spalarnia to czy Ci ludzie którzy do tej pory spalają śmieci, to już nie będą tego robili, z całą pewnością NADAL DALEJ BĘDĄ SPALAĆ. Potrzebna edukacja i jeszcze raz edukacja o ekologii.

Lidia
Gość
Lidia

Burmistrza wybralismy my, pana koledzy w kuchni polirycznej. W starostwie zle sie dzieje balagam, rozluznienie obyczajow,az sie nue chce wietzyc. Prosze sie tym zajac, bo dyrektorzy z nadania jakis to wszystko kryja. W urzedzue hak ba plazy czy biwaku.mize ankietka odwolac starostę?

Krysia
Gość
Krysia

A obyczajiwe sprzwy to chyba nie fotycza tej ankiety? Na miescie sie rozne rzeczy slyszy, niekoniecznie prawdziwe.

Wladyslaw
Gość
Wladyslaw

Co staroste obchodzi burmistrz, to wstretna manipulacja. Szpital, szkoly i burdelik w geodezji gdzie pod skrzydełkami szefa lenistwo i balagan. U pana burmistrza o takich rzeczach sie nue slyszy. Jakie pan ma prawo ocenuac burmistrza wybranego przez mieszkanciw. Prosze sprzatac u siebie.

Emila
Gość
Emila

A skad pan szaniwny wie co sie tam dzieje? Pracownicy powinni z problemami do staristy a nie wylewac tu jakues żale. Nie spalarni i nie i zlym praktykom starosty. Co pana staroste obchodzi burmist. Puknac sue w glowe, a pracownik co robil ta ankuete do sprzatanua podworka.

bok
Gość
bok

naucz się polskiej pisowni..

Basia
Gość
Basia

Oj, slyszy się i u burmistrza. Zresztą czy pracownikom nie wolno wypić kawy i się pośmiać? Chyba starosta i jego kierownicy przystoini i stare panny kłócą się 😆 a tak naprawdę Jeden wart drugiego.

Wladyslaw
Gość
Wladyslaw

No jednak starosta sobie poradzil i ierownictwo się zmienilo. Teraz ludziom, ze starego sztabu, znow dyscyplina nie pasuje. No ale to już kwestie nowego kierownictwa. Ankieta jednak poniżej wszelkiej krytyki.

Balbina
Gość
Balbina

Pan starosta, powinien zrobic porzadek u siebie. Panienki wyubierane jak w burdelu, pid okiem dyrektora chichoty, kaweczki. Wysprzataj pan u siebie. Pis widzi wszystko tylko nie u wszystkich. Wstyd.

Jadwiga
Gość
Jadwiga

Tu pisszemy o spalarni, ten pist administrator powinien wykasiwac. Jakus sfrustriwany petent? A ze starosta pozwolil na upublicznienie takiej ankiety to swiadczy o niekompetencji albo zbytnim zaufaniu do niekompetentnych pracownikow.

bok
Gość
bok

Jadwiga, która przed chwilą byłaś Emilią.. zmiana imienia nie da ci umiejętności pisania w polskim języku

Edytka
Gość
Edytka

Oj Balbinko, to zazdrość pracownic, plotki i obmowy. Nie nalezy na to zwracać uwagi. Za duzo kobiet w jednym wydziale. To naormalne w kazdym urzedzie. A glupimy postami, zawiedzionych pań nie nalezy się przejmować. Robić swoje. Żadnej spalarni.

Krystian
Gość
Krystian

Jak spalarnia to prawdopodobnie spalane będa biopaliwa z kompostowni i oczyszczalni ścieków. Odór niemiłosierny, szczury i groźne bakterie.
Spadną drastycznie ceny działek, a turyści będą Was omijać szerokim łukiem. Powodzenia

bok
Gość
bok

i tak nas omijają…

Bożenka
Gość
Bożenka

Dlaczego w wyborach samorządowych w ubiegłym roku burmistrz nic nie informował jakie ma zamiary budowy spalarni ?????? Ano dlatego że nie wygrałby wyboru na burmistrza….

Stasek
Gość
Stasek

A kieruj se kieruj sprawy do sądu ale za własne pieniądze!!!

Sonia
Gość
Sonia

Mysle, ze za wlasne. Natomist bzdurna angieta byla oplacona z nadzych pieniedzy. Pan starista nie powinuen sie kierowac w pracy uprzedzeniami politycznymi i wypuszczac takich gniotow..

Ag
Gość
Ag

jestem za referendum ze szczególnym dozorem…czy ludzie chcą spalarni czy nie.

Ag
Gość
Ag

Co ma piernik do wiatraka >? durna riposta. Przecież spalarnia/ciepłownia to nowa inwestycja na którą burmistrz ma wpływ a szpital zadłużony jest zapewne od długich długich lat…. …… >?

SramNaTo
Gość
SramNaTo

Po mieście krąży fama że sołtys szykuje sobie nowe miejsce pracy po zakończeniu kadencji….prezes od kominów i śmieci z Polski!

Adam
Gość
Adam

Spalania jest niepotrzebna 🙂 na zywiecczyznie jest aktualnie kilkadziesiąt tysięcy spalarni :/

Jan
Gość
Jan

Uwarunkowanie geograficznie Żywca automatycznie dyskwalifikuje jakąkolwiek spalarnie, jak by on nie była. RECYKLING panowie włodarze. Podobno był sprzeciw więc co jeszcze kombinują? Chcieli ominąć prawo budując kilka mniejszych, to nie przeszło.

Adam
Gość
Adam

A może zapytać mieszkańców Żywca . Jest takie narzędzie jak” REFERENDUM”. Mieszkam tam i nie znam nikogo kto jest za budową spalarni, ciepłowni itp. konstrukcji. Oczywiście REFERENDUM należy pilnować. Osobiście nie wierzę burmistrzowi.

Dźesika
Gość
Dźesika

Każdy doskonale wie, że spalarnia jest konieczna ale “wypada” mieć odmienne zdanie niż Pan burmistrz – takie trendy… Jeśli nie spalarnia to co? Głęboki na 20 m dół w przydomowym ogródku?

Benhur
Gość
Benhur

Starosta okazał się zwykłym ćwokiem niegodnym piastowania stanowiska Panie Starosto przez to że mieszkańcy nie mają szpitala pewnie już umarło setki ludzi brak dostępu do fachowej opieki pozbawia nas możliwości leczenia i to nas zabija a spalarnie wcześniej i tak czy tak powstaną bo nie będzie innej możliwości wszystkiego zakopać się nie da.Ci wszyscy co są tak przeciwni to ludzie którzy potrafią się tylko kłócić i nic więcej taką mają rozrywkę.

Sara
Gość
Sara

To prawda, szuka zdzba majac w okubelke.

info UM
Gość
info UM

Mariusz przestań powtarzać słowa szefa…

szkoda słów
Gość
szkoda słów

Dźesika i wszystko jasne. jak można taki bzdury wypisywać “Takie trendy….” a może recykling?

Meg
Gość
Meg

Miasto turystyczne ze spalarnia juz nikt nie przyjedzie ludzie na raka umierają nagminnie w naszym rejonie a jak będzie spalarnia to jak Czarnobyl.

Kri_
Gość
Kri_

Czyli jak wybudują spalarnię to będziemy umierać na koklusz. Wypożycz, albo kup sobie kobieto jakąś książkę o logice wypowiedzi.

Baca
Gość
Baca

Nie ma wątpliwości, że spalarnia jest potrzebna. Na chwilę obecną, cześć ludzi i tak spala śmieci tyle, że we własnej piwnicy… Spalarnia musi być jednak z jak najlepszą sprawnością i monitoringiem spalin. Na nowe wysypisko nie ma miejsca…

Jan
Gość
Jan

no może ty palisz, mi szkoda pieca. Płace 56 zeta z 4 osoby i wszystkie śmieci biorą.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Burmistrz powinien się także określić z jakiś środków odszkodowania i nawiązki pokryje w przypadku jeśli przegra pozew lub sprawa zostanie umorzona. Może nie trzeba bo z budżetu?

Adam
Gość
Adam

Nie widzę alternatywy dla spalarni wybudowanej z rygorystycznymi przepisami odnośnie filtrów, tym bardziej że nie ma w okolicy miejsc na składowanie śmieci, a woda która przepływa przez te tereny też nie nadaje się do picia. Akurat Pan Burmistrz jest akurat tym gospodarzem miasta, który coś dla niego zrobił, nie osobiście /ma być menedżerem /. Nam potrzebna jest kontynuacją, a nie ciągle awantury. Uczymy się na błędach. Tak stawiane pytanie referendalne jest skandaliczne i powinno być potepione.

Alicja
Gość
Alicja

Żadnych spalarni nie chcemy. Dlatego nagłaśniać trzeba aby ratować naszą ziemię żywiecką.

Kri_
Gość
Kri_

Kto “my”? Ja chcę!

Mariusz
Gość
Mariusz

Żywiec jest jedynym miastem jakie znam w którym baza sportowo-rekreacyjna jest … znaczy się jej nie ma! 40 tyś mieszkańców pląta się po parku, a pan Antuan Szlahor przypomina sobie o szeroko pojmowanym sporcie przy okazji np.: awansu Koszarawy swego czasu, jak się można było bryczką przejechać… Nigdy nie rozumiałem i nie zrozumiem mandatu zaufania do tego Pana, bo nawet w obyciu jest nieprzyjemny, ale to może temu, że nie jestem z Żywca 🤫🤨😁

ze_wsi
Gość
ze_wsi

Widzisz, to tak jak z PiS-em. Jak się zapytasz wprost to nikt nie głosował, ale wynik jest. To taki głęboko ukrywany wstyd. “Miasto” bez komunikacji z powiatem (nie chodzi mi o busy jak w Pakistanie), brak basenu (nie chodzi mi o zalaną halę fabryczną), hali widowiskowo-sportowej (jak wyżej), tras narciarskich (podobno w górach mieszkamy). Słynny park siermiężny – przypominają o nim sobie po wichurach. Młodych ludzi, nie skorumpowanych i zepsutych systemowo nam trzeba. Wsiąść w auto i zobaczyć jak to się u mądrzejszych robi…

teoria spisku
Gość
teoria spisku

I to jest najważniejsze pytanie w tej ankiecie!!! Jeżeli czujesz się panie Szlagor Janosikiem w walce ze smogiem to czego się obawiasz? My mieszkańcy nie chcemy kilkunastu kominów i smrodu płynącego z nich nad naszą kotlinę!!!

jola
Gość
jola

Antek idź już na emeryturę. I wyjedź gdzieś za granicę najlepiej do Szwecji do Habsburgów. Dużo zrobiłeś ale i tak mamy cię dość.

Ontek
Gość
Ontek

Może lepiej nie, przyjdzie jakiś cwok z PO i popier..li wszystko.

Teofil
Gość
Teofil

Albo jakiś oszołom z PiSu.

Anieta Rozumek
Gość
Anieta Rozumek

A to nieprawda. Zlisliwy trolu. Burmistrz zostal wybrany przez mieszkańców.

joł
Gość
joł

Obaj są siebie warci. Szlagor =Kalata

Aleksander
Gość
Aleksander

Mieszkańcy Żywca są przeciwni budowie ciepłowni na RDF i biomasę na terenie Kotliny żywieckiej.Mamy najgorsze powietrze w Europie Nie jest to miejsce na tego typu inwestycje.

Noname
Gość
Noname

Przy przedostatnich wyborach miłościwie niestety nam panujący burmistrz na swoich banerach umieścił hasło “Będzie szpital”… i chwalił się że on to niby załatwił… most na drodze wojewódzkiej też on wybudował… hmmm to tak jakbym ja się chwalił… mój sąsiad ma ładny ogród bo ja mieszkam obok niego 😀 niestety Pan burmistrz potrafi sobie przypisać każdą inwestycję która nie ma nic wspólnego z urzędem miasta…ale robi wrażenie na publiczce.
Niech się podpisze pod śmieciami które niestety przedszkolaki muszą zbierać bo Pan burmistrz nie potrafi zapobiegać przypadkom zaśmiecania.

Ewa
Gość
Ewa

Prosze posłuchać co sądzi o nas mieszkać burmistrz tym to się powinna prokuratura zająć
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=566539567187471&id=505415086633253

Mustafa
Gość
Mustafa

Ładne lody ktoś chce kręcić naszym kosztem… Ktoś chce ewidentnie doprowadzić to miasto do upadku…

Ewa
Gość
Ewa

Tak

Tom
Gość
Tom

Burmistrzu, zadnej soalarnie nie bylo i nie bedzie. Ludzie wiedza ile dla Zywca zrobiles i nie musisz nikomu udowandniac jak ta inwestycja wplynie pozytywnie na ogrqniczanie kosztoww ect. My po prostu jej nie chcemy i tyle. Prosze sie z Nami liczyc!!!. Tym bardziej ze przedstawiciele w radzie miasta sa przeciw

Xz
Gość
Xz

Piece centralne chcą sprawdzać piwnice czym palimy a tu spalarnia brawo a ciekawe kto zgodził się na wysypisko śmieci za dworcem pkp w radziechowy wieprz tu strefa ekonomiczna woda zywiec Zdrój a tu jeden syf

Auto
Gość
Auto

niedawno na rondzi przy zjeżdzie z mostu na Sole wisiał wielki baner na którym Burmistrz ściska dłoń poprzedniemu Staroście. podpis pod zdjęciem ZGODA BUDUJE . Pytanie co CI panowie mieli wybudować, gdzie ten Pan się zapodział.

drwiszon
Gość
drwiszon

Szlagor, wybuduj sobie spalarnię obok domu. Innym daj spokojnie żyć bez smrodu i stad kraczących kruków i wron.

Piotr
Gość
Piotr

Naprostszym dowodem dobrych intencji burmistrza było by wycofanie wniosków do RDOŚ dotyczących 3 spalarni w Żywcu. Ale jakoś się na to nie zanosi i coś jednak na rzeczy jest.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Bezczelność PiSowskich aparatczyków nie zna granic.

Jan
Gość
Jan

Żadnej spalarni zieloni już się dowiedzieli co tu kombinujesz

Ewelina Duc
Gość
Ewelina Duc

Pan8e Kalata niech pan posprzata burdelik w geodezji. Nie pracownice przestana pic kawki caly dzien i lekceważyć petentow. Stajnia Augiasza. Od naszego burmistrza to niech sie pan odczepi. To my go wybralismy a pana wybrali koledzy.

petent UM
Gość
petent UM

Buhahaha proszę się nie pogrążać… W UM Żywiec to dopiero jest klimat i kultura.

Jolanta
Gość
Jolanta

Cos podobnego? Staroscie z pisu się wydaje, że wszystko może. Niech pan się zajmie swoimi szkolami szpitalem, a nie ylko rozgrywkami miedzy pracownikami. Proszę pozamiatac swoje podworko, bo smieci w nim dużżżoooooo

Ewa
Gość
Ewa

może nie wszystko ale dużo może a zresztą to tez jego podwórko skoro chodzi o jakość powietrza

Luk
Gość
Luk

Ja kalaty nie chciałem na starostę.. i nikt nas nie pyta kto nim ma być. A szlagora sam wybrałem.

Nie kcem ale muszem
Gość
Nie kcem ale muszem

To współczujemy!

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Spalarnia jest chyba w kompetencji burmistrza a nie starosty. Po co więc starosta wchodzi nie na swoją ścieżkę? A już pytanie o odwołanie jest chwytem poniżej pasa. Słusznie burmistrz się oburza. Życzę powodzenia w Żywcu w dogadywaniu się w sprawie wspólnego dzieła starosty i burmistrza aby żyło się jak najlepiej mieszkańcom. Bo przecież te 2 stanowiska są w służbie mieszkańcom a nie polityce. Ale widać, że ktoś nie dorósł.

Ewa
Gość
Ewa

bo chce pomóc mieszkańcom i bardzo dobrze że się nie boi w to angażować skoro burmistrz nie potrafi ustąpić w sprawie spalarni pomimo tak dużego sprzeciwu mieszkańców to niech ma świadomość że będzie odwołany

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Jeśli chce pomóc to nie w taki sposób, podjazdówką. Nie tylko są głosy sprzeciwu. Z odwołaniem burmistrza nie tak szybko, przecież niedawno został wybrany również przy wielu głosach sprzeciwu. Na to trzeba referendum a nie ankiety aby burmistrz mógł być odwołany.

Polak
Gość
Polak

Chce pomóc niech interweniuje w sprawie gazociągu Żywiec sporyska i okolice

Mariusz
Gość
Mariusz

Szacun dla Starosty

Wyborca
Gość
Wyborca

Cóż za małostkowość. Prawda jest taka, że żadnej spalarni (ciepłowni) nie będzie. Starosta odgrzewa po raz kolejny “Kotlet”, żeby odwrócić uwagę od faktycznych problemów. Szpital w fatalnym stanie, niedoszacowane przetargi na termomodernizację LO i ZSEG, a kolejny w drodze. Tym mógł by się PAn Redaktor zainteresować. Za chwilę trzeba będzie oddawać kilkanaście milionów z dotacji, a z tym Powiat sobie już nie poradzi. Z tego co tu czytałem główny pomysłodawca i osoba odpowiedzialna “pełnomocnik spółki Beskid” do spraw Ciepłowni (Spalarni) podał się do dymisji i nie jest już prezesem. Czy jego pełnomocnictwa również wygasły? To jest pytanie do Pana Burmistrza,… Czytaj więcej »

Patrzący na rece
Gość
Patrzący na rece

Zywiec to kotlina.a opowiadanie bajek o filtrach itd to raczej w żlobku,bo przedszkolak go zaraz zaskoczy.pytanie podstawowe–kto sobie rozkreca bardzo dochodowy interes??

Polak
Gość
Polak

Co wy kur…a nie widzicie co robią sami mieszkańcy! Dlaczego żaden z was nie szkaluje sąsiada albo samego siebie że syf z komina wali codziennie że oddychać się nie da.

Zbigniew W.
Gość
Zbigniew W.

Uważam, że sprawą tej ankiety powinna zająć się prokuratura.
Używanie strony podmiotu publicznego takich celów jest co najmniej niestosowne, być może jest naruszeniem prawa.

Ewa
Gość
Ewa

Prokuratura to się powinna zająć pomysłodawcą budowy spalarni bo chce nas wytruć jak szczury

Tadek
Gość
Tadek

HI NO ZACZNIE SIĘ WOJNA NA DOLE.a TAK Z CIEKAWOŚCI GDYBY BURMISTRZ ZROBIŁ ANKIETE CZY STAROSTA WINIEN BYĆ ODWOŁANY CIEKAWYM WYNIKU. NO KOCHANY STAROSTO TERAZ CZAS NA ANKIETE CZY WÓJT MILÓWKI POWINIEN BYĆ ODWOŁANY ZA DROGĘ DO LALIK.

Fan RDF
Gość
Fan RDF

Szanowny Panie Tadeuszu… , porównywanie drogi do Lalik z planowanymi spalarniami, które będą miały ogromny wpływ na nasze zdrowie i życie jest co najmniej nie na miejscu… Drogę zawsze można poprawić czy nawet wybudować od nowa… a zdrowia, a tym bardziej życia, nikt nikomu już nie wróci… Burmistrz od 16 lat powinien dbać o miasto (między innymi gazyfikując ulice miasta)… a nie kombinować jakby tu biznes śmieciowy rozkręcić w Kotlinie Żywieckiej…

Tadek
Gość
Tadek

RDF cosik mi sie zdo co tu wcale nie chodzi o spalarnie ino jak Szlagora załatwić.
Na tej samej zasadzie Pan Szlagor może zrobić ankietę o odwołanie starosty powód zawsze się znajdzie np Śpitol i ostatnie zniszczenia przez Ukraińców którzy nie dostali kasy za ciężka prace.
Powiem Ci,że takie ankiety zdałyby sie w każdej gminie przysiółek Pod Jabłonie itp.Ino ślepy nie widzi o co biega.@ Fan

Paolo.
Gość
Paolo.

Antek już dawno powinien odejść.

Paolo.
Gość
Paolo.

I to nie starosta A ludzie powinni mu podziękować!

Fan RDF
Gość
Fan RDF

Szanowny Panie Tadeuszu… wystarczy, że Burmistrz wycofa się z pomysłu palenia RDF-em w kotlinie i coś mi się wydaje, że znowu będziemy sobie mogli zaśpiewać “bo wszyscy Polacy to jedna rodzina”…
albo powiedzieć i “żyli długo i szczęśliwie”… i nikt nikogo nie będzie załatwiał…

Ewa
Gość
Ewa

Dobrze pan pisze

Euforia
Gość
Euforia

Burmistrza Szlagora już dawno nie powinno być na stanowisku tylko powinien być na emeryturze. Ale gdyby tak było, poleciałby cały urząd i jego” klika ” w mieście. Nastąpiłaby czystka na dyrektorskich stołkach we wszystkich podległych placówkach i instytucjach. A do tego pan Antoni nie dopuści. Wszystko na ten temat.