Wydarzenia Żywiec

Żywiec: Powiat apeluje do wojewody i NFZ o pomoc dla szpitala

Niezwykle dramatyczny apel w sprawie pomocy dla Szpitala Powiatowego w Żywcu wystosowała Rada Powiatu Żywieckiego do Narodowego Funduszu Zdrowia i wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka.

Apel został podjęty podczas wczorajszej (8 kwietnia) zdalnej sesji Rady Powiatu Żywieckiego. Oto jego treść:

Jako organ założycielski Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu, mając świadomość ogromnego ciężaru odpowiedzialności za bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Powiatu, Rada Powiatu  w Żywcu popierając stanowisko Starosty Żywieckiego wyrażone w piśmie z dnia 26 marca 2020 r. skierowanym do Wojewody Śląskiego, Dyrektora Śląskiego oddziału NFZ oraz Parlamentarzystów Województwa Śląskiego zwracam się z apelem o podjęcie zdecydowanych działań na rzecz poprawy sytuacji finansowej żywieckiego Szpitala, a co za tym idzie ratowania służby zdrowia w Powiecie Żywieckim.

Jako placówka publicznej służby zdrowia  Szpital Powiatowy w Żywcu stoi na krawędzi upadku. Fatalny przelicznik ryczałtowy oparty na wyliczeniach z 2015 r., konieczność wprowadzania coraz to nowych ustawowych obowiązków płacowych bez odgórnego zabezpieczenia środków na ten cel spowodowało, że ZZOZ w Żywcu ma najgorszy poziom finansowania w Województwie Śląskim oraz jeden z najgorszych w kraju.

Jeżeli nie zostaną podjęte radykalne kroki dające możliwość wsparcia finansowego nie tylko naszej placówki, ale również i innych znajdujących się w podobnej sytuacji może dojść do stanu skutkującego koniecznością przerwania świadczeń usług medycznych, a w ostatecznym przypadku nawet do zamknięcia działalności Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu.”

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Czas rozliczeń nadchodzi
Czas rozliczeń nadchodzi
1 miesiąc temu

Czas zmian nadchodzi, także w polityce. Nieudacznikom, karierowiczom powiedzmy WON, wsadźmy ich do pierdla za to czego nie zrobili, a brali NASZE pieniądze. Gdzie szpital ? Kto stał za tym, że wybudowano go na zadupiu ? Kto wtopił pieniądze w Nowy Pałac Habsburgów ? Kto wyrzucił z tego budynku Szkołę Leśną ? Kto nas dyma od lat ?

Drugi sort
Drugi sort
1 miesiąc temu

Zusy pozamykane wielkie pałace,niech do pracy przyjdą lekarze którzy są na komisjach. I tak teraz nie mają nic do roboty. A ten nowy szpital to chyba na pokaz że coś się dzieje. Kiedy i kogo będziecie tam przyjmować? Teraz jest pora. Na co czekacie? Pieniadze wtapiac w te ruinę. Przecież jest tak dobrze, w czasie kampanii wyborczych A teraz po 5 latach jest źle coś tu nie gra. ZDROWYCH SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

obs.
obs.
1 miesiąc temu

Czy ten Szpital na żywieckich peryferiach jest już oddany ?
Nic o nim nie wiadomo bo go niewidać .
Gdyby był stawiany gdzieś przy zjazdach z S 1 , to z pewnością był by już dawno oddany do użytku.

wasza przyszłość
wasza przyszłość
1 miesiąc temu

A gdzie wasi koledzy z PiS-u ? Gdzie Szwed, który tak chętnie bawił w Żywcu na rynku ? Gdzie ten wojewoda z PiS-u ? W d………… Ludzie was wywiozą na taczkach, jak nie będzie szpitala dla 150 tys mieszkańców powiatu żywieckiego.

inżynier
inżynier
1 miesiąc temu

Znowu potwierdzenie tego co pisze od tygodni~! Przypominam że szczyt zachorowań przypadnie za 2-4 tygodni… KTO ZA TO ODPOWIE GŁOWĄ?!?
Wczoraj Pan Szlagor szukał naiwnych fr@jerów co dadzą się zarazić ku chwale… Nie wiem czego….
Pan Szlagor będzie zatrudniał (czy starostwo… jakoś tak) ale odpowiedzialność za zabezpieczenie będzie ponosił Wojewoda – to już nawet nie jest śmieszne.