E-edukacja Żywiec

Żywiecczyzna: 80 laptopów dla szkół średnich

Przy części z zakupionych laptopów stoją: (od lewej) starosta żywiecki Andrzej Kalata i wicestarosta żywiecki Stanisław Kucharczyk. Fot. Starostwo Powiatowe w Żywcu

Starostwo Powiatowe w Żywcu kupiło 80 laptopów dla uczniów z prowadzonych przez siebie szkół średnich.

Jak informuje wicestarosta żywiecki Stanisław Kucharczyk powiat uzyskał na to dotację w wysokości 100 tysięcy złotych z Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Udało się za to zakupić 80 laptopów oraz tyle samo sztuk słuchawek i myszy komputerowych.

Program pojawił się po tym jak wpłynęło wiele zgłoszeń od rodziców i uczniów, iż mają problem z dostępem do sprzętu komputerowego i aktywnego udziału w zajęciach na odległość. Laptopy są bezpłatnie użyczone uczniom, którzy najbardziej potrzebują takiego wsparcia. Poprzez dyrektorów naszych szkół średnich w pierwszej kolejności trafiają one do maturzystów, aby mogli aktywnie uczestniczyć w zajęciach na odległość. Zakupiony sprzęt komputerowy wróci do szkół po zakończeniu zdalnych lekcji i będzie służył uczniom także po powrocie do normalnej nauki – zaznacza wicestarosta Stanisław Kucharczyk.

Dodajmy, że 80 laptopów nie zaspokaja potrzeb jakie zgłoszono ze szkół średnich. W sumie dyrektorzy poprosili o 226 laptopów.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
celebryci ?
celebryci ?
9 miesięcy temu

I znowu całe zasługi przypisane sobie. To przecież rządowy program z pieniędzy zaoszczędzonych na czymś tam około 220 mln. Powiat miał TYLKO zebrać informacje o potrzebach ( wychowawcy ) zakupić komputery ( jaki to problem ) i rozdać uczniom ( pracownicy szkoły ). A laurka znowu dla władz……..

Drugi sort
Drugi sort
10 miesięcy temu

A gdzie 500. Plus