Sport Żywiec

Żywiecczyzna: A i B klasy przed startem!

Fot. Paweł Szczotka

Już za tydzień na boiska piłkarskie w powiecie żywieckim wybiegną piłkarze A-klasy. Z kolei za dwa tygodnie swoją rundę wiosenną rozpoczną ekipy z B-klasy.

Dzisiaj (22 marca) w Żywcu odbyło się spotkanie kierowników i działaczy drużyn grających w A i B klasie Podokręgu Piłki Nożnej Żywiec oraz sędziów.

Rozmawialiśmy o sprawach organizacyjnych przed rozpoczęciem rundy wiosennej. W A-klasie rywalizacja rozpocznie się 30 marca i będzie w niej brało udział, podobnie jak jesienią, 14 drużyn. Z kolei B-klasa wyjdzie na murawę 6 kwietnia. W tym przypadku mamy 10 drużyn, bo z rozgrywek wycofała się ekipa PLKS Pewel Mała – mówi Dariusz Mrowiec, prezes Podokręgu Piłki Nożnej Żywiec.

Podczas spotkania potwierdził on, że od sezonu 2019/2020 będzie nowa Żywiecko-Skoczowska Liga Okręgowa, w której zagra 16 drużyn.

Trudno na razie powiedzieć, ile będzie ekip z Podokręgu Skoczów, a ile z Podokręgu Żywiec. Prawdopodobnie tych skoczowskich będzie więcej. Wiemy, że z naszej A-klasy do nowej Ligi Okręgowej awansuje więcej niż jedna drużyna. Ale na razie nie jesteśmy w stanie powiedzieć, ile ich dokładnie będzie. Z B klasy do A klasy awansują na pewno dwie pierwsze drużyny. Nie ukrywam, że chcemy, aby w przyszłym sezonie w A-klasie było nadal czternaście zespołów – podkreślił prezes Dariusz Mrowiec.

Dzisiejsze spotkanie było również okazją do krótkiego szkolenia dla sędziów i działaczy “Zagranie piłki ręką”, które poprowadził Sebastian Szczotka, arbiter znany z IV-ligowych boisk. Na zakończenie część sędziów pisała test ze znajomości przepisów pod czujnym okiem arbitra Dawida Bukowczana, przewodniczącego Kolegium Sędziów w Podokręgu Piłki Nożnej Żywiec.

Terminarz, wyniki i tabela A klasy dostępna są pod adresem:

http://zywiec.slzpn.katowice.pl/rozgrywki/seniorzy/klasa-a

Natomiast terminarz, wyniki i tabela B klasy znajdują się pod adresem:

http://zywiec.slzpn.katowice.pl/rozgrywki/seniorzy/klasa-b

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
kibic Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kibic
Gość
kibic

“– Trudno na razie powiedzieć, ile będzie ekip z Podokręgu Skoczów, a ile z Podokręgu Żywiec. Prawdopodobnie tych skoczowskich będzie więcej. Wiemy, że z naszej A-klasy do nowej Ligi Okręgowej awansuje więcej niż jedna drużyna. Ale na razie nie jesteśmy w stanie powiedzieć, ile ich dokładnie będzie.”

Przepraszam ale czy nad rozgrywkami nie czuwa PZPN? Gdzie tu logika i jakakolwiek organizacja. Startuje wiosenna runda a drużyny nie wiedzą o co rywalizują i jak będą rozgrywki wyglądały w przyszłym roku. Panie Mrowiec drużyny powinny otrzymać taką informację przed startem nowego sezonu. Przed startem rundy wiosennej dalej nie wiedzą.