Wydarzenia Żywiec

Żywiecczyzna: Kolejna śmierć z powodu koronawirusa! (aktualizacja)

Fot. Materiał prasowy

Niestety w powiecie żywieckim odnotowano drugi zgon z powodu koronawirusa. Tym razem w gminie Czernichów.

Jak informuje burmistrz Żywca Antoni Szlagor z dzisiejszego (21 kwietnia) raportu żywieckiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, według stanu na 12.00, wynika, że zmarła 1 osoba z gminy Czernichów. Zachorowań na koronawirusa odnotowano 97 (w tym 28 z Żywca). Osób z podejrzeniem zakażeniem koronawirusa hospitalizowanych jest 24 (w tym 5 z Żywca), kwarantanną objęte są 838 osoby (w tym 257 z Żywca), a 59 (w tym 7  Żywca) znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

***

Zmarły mieszkaniec gminy Czernichów to 79-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Raciborzu – poinformowała w swoim komunikacie Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach.

 

Fot. PSSE Żywiec

google_news
15 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Żywczanin
Żywczanin
4 lat temu

Ktoś tu pisze o zakrywaniu ryja ,sam sam sobie go zakryj. Reszta ludzi ma twarze lub buzie jak kto woli.

Biohazard
Biohazard
4 lat temu
Reply to  Żywczanin

Ty zakryj bo tak nakazał wielki brat to mały wystraszony pionek zakrywa ryj i kuli ogon

Zyga
Zyga
4 lat temu

A gdzie Solidarność u mnie przez cały czas polowania były i są mimo zakazu Kasta myśliwych poluje Do gara zawsze coś jest, równi i równiejsi. Tarcza jaka tarcza gdzie samorzady zamknięte w pałacach a szaraczki bez pieniędzy Dla nas zamknęli zakłady. A Elita żyje Ciśnie się cytat Wesela Miałeś Chamie Złoty Róg i tyle.

Testy
Testy
4 lat temu

Ile testów zrobiono osobom na kwarantannie?

Biohazard
Biohazard
4 lat temu

Tak to nic nie daje i nie da. Jedynie można mandat zarobić albo sprawę w sądzie za brak zakrytego ryja. Tyle w temacie

żywczak
żywczak
4 lat temu

Panie Redaktorze cos jest nie tak proszę sprawdzić dane dotyczące zakażeń i zgonów z naszego powiatu- nie ma ,Są podawane z powiaty bielskiego i cieszyńskiego z żywieckiego nie ma.

Ewa
Ewa
4 lat temu

Te dane są fałszywe, zwracam uwagę na gminę Ujsoly, kwarantannę odbywa duża większa ilość osób, dlaczego podane są tylko dwie

Drugi sort
Drugi sort
4 lat temu

Gdzie są testy????? Włodarze miasta i gminy

Drugi sort
Drugi sort
4 lat temu

Acha i osoby objęte nadzorem epidemiologicznym ta rubryka powinna już dawno zniknąć ponieważ wszystkie osoby powinny odbyć kwarantanne

Drugi sort
Drugi sort
4 lat temu

Rząd się chwali ile to ton sprowadza masek kombinezonie itd ale gdzie to jest rozdysponowane skoro większość mówi brak chodzi o szpitale dpsy A rząd też nie mówi prawdy gdzie jest rozdysponowany sprzęt.natomiast nie instytucje WOSP KULCZYK TVN NIE JESTES SAM I INNI mówią gdzie jest przeznaczone czy rząd trzyma to na wybory??, zresztą ludzie szyja maseczki pomagają w wyżywienie zbierają grosz do grosza żeby cis kupić i wyposażyć potrzebujące placówki A urzędu? Po co nam one.i na koniec prawdziwa racja już gdzieś to pisałem osoby z wykształceniem medycznym zajmujące stołki w urzędach proszę tam wysłać nakazy pracy . A… Czytaj więcej »

imka
imka
4 lat temu

Przykre {*} tylko teraz pytanie czy tj jeden z pensjonariuszy ośrodka, czy 1 z 18 pacjentów szpitala w Żywcu…?

WT
WT
4 lat temu
Reply to  imka

Pensjonariuszka

WT
WT
4 lat temu
Reply to  WT

przepraszam…sanitariuszka

Sam
Sam
4 lat temu
Reply to  imka

To był ten co mieszkał koło tego….

Bolo
Bolo
4 lat temu

Dobrz redaktorze że jest Pan na bieżąco. Wszyscy chcemy wiedzieć co się dzieje.
Zastanawia fakt że coraz częściej przebija się temat wyborów. A co ze zdrowiem. Wiele instytucji pracuje zdalnie tylko że w mojej ocenie to fikcja bo jak chcesz cos załatwić to gości pod telefonem brak. A Żywiec jest specyficzny. Wszyscy którzy mają wykształcenie medyczne ręce na pokład a nie chować się po krzesłach urzędniczych. Wykształciła was Ojczyzna to jej teraz oddajcieto co powinniście.