Wydarzenia Żywiec

Żywiecczyzna: Nie ma już podejrzanego o koronawirusa!

Fot. Materiał prasowy

Starostwo Powiatowe w Żywcu poinformowało o obecnej sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu żywieckiego.

Z danych, jakie przekazał Dariusz Szatanik, rzecznik prasowy żywieckiego starostwa, wynika, że na Żywiecczyźnie nie ma już osoby, która byłaby hospitalizowana w szpitalu z powodu podejrzenia zagrożenia koronawirusem, co oznacza, że test w przypadku tej osoby nie wykazał tej choroby.

Jak wynika z danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu na 14.00 pod nadzorem epidemiologicznym pozostawało 349 osób, a 19 było poddanych kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną – podkreśla Dariusz Szatanik, który dodaje, że na godzinę 14.00 nie było żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa na terenie powiatu żywieckiego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jack
Jack
3 miesięcy temu

Proponuję żeby rzecznik Sanepid u składał raporty i informacje dla mieszkańców powiatu a nie ludzie, którzy nie mają najmniejszego pojęcia o czym mówią !!!

Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu
Reply to  Jack

Są aktywni politycznie.

Polak
Polak
3 miesięcy temu

Polska to dziwny kraj !!!! Testy robi sie tylko nielicznym. Im mniej testów tym mniej oficjalnie zarażonych !!!! Jak długo jeszcze ta propaganda sukcesu bedzie obowiązywała???

Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu
Reply to  Polak

Raczej jest to dostosowywanie retoryki do sytuacji na rynku. Nie trzeba zdrowym nosić maseczek bo nie ma ich w sklepach. W Czechach jest zarządzenie aby nosili wszyscy. Czy źle? Chyba lepiej.

Grzegorz
Grzegorz
3 miesięcy temu
Reply to  Polak

Ale jak Ty sobie to wyobrażasz? Co, mają chodzić od domu do domu i robić testy? Testy są robione osobą które się zgłosiły z symptomami wskazującymi na chorobę covid-19.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu

Chyba nie ma osoby hospitalizowanej podejrzanej o koronawirusa. Inne niehospitalizowane osoby są i nie są wolne od podejrzeń.

Janina
Janina
3 miesięcy temu

A ile testów zrobiono?