Kultura i rozrywka Żywiec

Żywiecczyzna promowała się w Poznaniu

Fot. Starostwo Powiatowe w Żywcu

Przez trzy dni specjalne stoisko promowało Żywiecczyznę podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu.

Jak podkreśla Mirosław Dziergas, dyrektor Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Żywcu, poznańskie targi Tour Salon to wyjątkowe wydarzenie, gdzie prezentują się polskie i zagraniczne regiony ze swoimi atrakcjami turystycznymi.

Powiat żywiecki, na regionalnym stoisku województwa śląskiego, promował atrakcje turystyczne Beskidów, w tym turystykę aktywną, bogate kalendarium imprez kulturalnych i sportowych, bazę noclegową i agroturystykę, a także folklor i sztukę ludową. Wielką popularnością cieszyły się tradycyjne potrawy regionalne, w tym kiełbasa żywiecka, sery typu oscypek, kołacze z Łodygowic, chleb ze smalcem oraz pierniki żywieckie. Promocję naszego regionu uświetnił występ kapeli góralskiej PoPieronie, prezentującej unikalny styl, nieodłącznie kojarzący się z tradycją i kulturą Beskidów. Każdy występ kapeli przyciągał dużą liczbę zwiedzających nasze stoisko. Co warto podkreślić to fakt, że prezentacja regionów na stoisku województwa śląskiego została nagrodzona za najlepsze stoisko spośród wszystkich wystawców! – podkreśla dyrektor Mirosław Dziergas.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o