Wydarzenia Bielsko-Biała

Śląskie: Ruszyła karuzela stanowisk?

Andrzej Listowski nie jest już dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Z funkcji tej – jak się dowiedzieliśmy – został odwołany przez władze województwa śląskiego 6 lutego. Dzień później stanowisko to objął z tego samego nadania Rafał Sadowski.

Kulisy tej niespodziewanej zamiany nie są do końca jasne. Wskazówką może być to, że WORD jest placówką podległą Urzędowi Marszałkowskiemu w Katowicach. Tymczasem po wyborach samorządowych władzę w województwie przejął PiS i nie wykluczone, że rozpoczął się proces obsadzenia stanowisk własnymi ludźmi (poprzedni dyrektor był z nadania PO). Przy czym nie wykluczone, że za decyzją tą stoją jakieś inne powody, o których na razie nie wiemy. O komentarz poprosiliśmy rzecznika Urzędu Marszałkowskiego Katowicach, lecz na razie w sprawie tej się nie wypowiedział.

Rafał Sadowski ma 48 lat. Ma wykształcenie wyższe (absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach). W przeszłości pracował między innymi w cieszyńskim PKS-ie. Obecnie prowadził działalność gospodarczą.

Tak na marginesie w Bielsku-Białej jest jeszcze kilka placówek podlegających Urzędowi Marszałkowskiemu w Katowicach w tym: Szpital Wojewódzki, Muzeum Historyczne, Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna czy Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli…

5
Skomentuj

avatar
3 Komentarzy
2 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
5 Komentarzy
BBBbielszczaningoscFranuśzemsta jest słodka Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bielszczanin
Gość
bielszczanin

Skończył na Usiu teologię czy wydział polityczny ? To i to pasuje do wordu jak ulał

Franuś
Gość
Franuś

Na marginesie: placówki zapewne nie są dobrze zarządzane i wymagają też zmian w kierownictwie. A Muzeum Historyczne w pierwszej kolejności. Jest poparcie takie jak poniżej nie tłumaczące merytorycznych powodów ale kto by o to pytał.

BBB
Gość
BBB

A co jest nie tak z Muzeum Historycznym, że aż trzeba zmian w pierwszej kolejności?

zemsta jest słodka
Gość
zemsta jest słodka

Wszystkich z PO powinni wywalić.

gosc
Gość
gosc

raczej pisiorów