Wydarzenia Wadowice

Łączany: Seniorzy pójdą do… szkoły

Różne były pomysły na to, jak wykorzystać budynek dawnej szkoły w Łączanach, by ocalić go przed popadnięciem w ruinę. Teraz już na pewno wiadomo, że nie zostanie on sprzedany prywatnemu inwestorowi ani nie powstanie w nim muzeum galarnictwa. Stanie się on siedzibą drugiego w gminie Brzeźnica Domu Seniora.

Dzisiaj (11 kwietnia) wójt Bogusław Antos zaprosił do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łączanach starszych mieszkańców tej miejscowości, aby poinformować ich o pozyskanych środkach unijnych na utworzenie i prowadzenie takiej placówki, a także zapoznać się z ich opinią na ten temat. Nowy Dom Seniora będzie ośrodkiem dziennego pobytu nieco podobnym do tego, który od niedawna działa w Marcyporębie, ale jeszcze lepiej wyposażonym.

Obejmie on opieką 45 niesamodzielnych osób powyżej 60 roku życia – 30 z nich stacjonarnie, 15 w ich własnych domach. Pensjonariusze będą mieć zapewniony dowóz do placówki, a na miejscu szereg urozmaiconych zajęć dostosowanych do ich potrzeb i zainteresowań, rehabilitację oraz dwa posiłki dziennie (śniadanie oraz obiad). Ze wszystkiego będą korzystać za darmo. W planach jest też organizacja różnorodnych wycieczek dla nich. Dom Seniora w Łączanach powinien rozpocząć działalność w styczniu przyszłego roku. 

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments