Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec

125 dni przygód na Baraniej Górze – wyzwanie z nagrodami

Fot. Michał Cichy

Na uczczenie jubileuszu 125-lecia powstania zameczku Habsburgów w Wiśle, wiślański oddział PTTK wspólnie z KompasGo, miastem Wisła i Centrum Informacji Turystycznej przygotował program zdobywania Baraniej Góry z nagrodami dla każdego uczestnika.

Od 1 maja przez 125 dni funkcjonują 3 trasy, którymi można zdobyć szczyt Baraniej Góry w ramach akcji. Trasy można realizować za pomocą wyzwania w aplikacji KompasGo. Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play i App Store lub najprościej włączyć aparat fotograficzny w telefonie i skierować na kod QR na tabliczce w miejscu startu.

Miejsca startu to Kubalonka, Wisła Czarne oraz Przełącz Salmopolska. Każde z tych miejsc oznaczone jest specjalnymi tabliczkami z kodem QR, do których doprowadzi nas kompas w aplikacji KompasGo. Warunkiem zaliczenia trasy jest zdobycie dwóch punktów: startowego (Kubalonka, Wisła Czarne, Przełącz Salmopolska) oraz szczytu Baraniej Góry. Każdy uczestnik otrzyma nagrodę, a aplikacja zaprowadzi nas do miejsca jej odbioru.

– Za wejście na Baranią Górę jedną z wytypowanych tras i udokumentowanie tego w aplikacji, uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, który po skompletowaniu wszystkich trzech stworzy piękny dyplom i będzie pamiątką z udziału w wyzwaniu – tłumaczy Izabela Rudzińska, prezes PTTK/Oddział Wisła.

Dodatkowo dla 10 najbardziej aktywnych uczestników, którzy w ciągu 125 dni zdobędą szczyt Baraniej Góry największą ilość razy, przewidziano cenne nagrody, również w postaci weekendowych pobytów w Wiśle (Vislow Resort, Apartament na Urlop, Apartament Miejski) oraz nagrody rzeczowe.

– Barania Góra, pełna historii i niezwykłego dziedzictwa, wzbudza we mnie głębokie zainteresowanie. Cieszę się, że nasza aplikacja KompasGo może towarzyszyć turystom podczas tego 125-dniowego wyzwania, odkrywając nie tylko malownicze szlaki, ale także opowiadając historię tego wyjątkowego miejsca. Z dumą przyglądam się, jak nasi użytkownicy podążają śladami przeszłości zdobywając szczyt Baraniej Góry. Dołącz do nas w tej podróży przez czas i naturę, aby odkrywać tajemnice przeszłości i tworzyć własne historie – zachęca Rafał Kamiński, twórca aplikacji KompasGo.

Wyzwanie trwa do 3 września 2023 r.

Szczyt Baraniej Góry nie został wybrany przez przypadek. Przez prawie 100 lat Zameczek Habsburgów znajdował się na Przysłopie pod Baranią Górą. Został wybudowany w latach 1897-1898 dla ostatniego władcy Księstwa Cieszyńskiego, Arcyksięcia Fryderyka Marii Habsburga i jego małżonki Izabelli von Croÿ-Dülmen. Habsburgom i ich gościom służył do I wojny światowej, a od 1925 do 1973 turystom jako schronisko górskie. Dopiero w 1987 roku został przeniesiony do centrum Wisły i obecnie pełni funkcję siedziby wiślańskiego oddziału PTTK.

Aplikację do pobrania znajdziecie TUTAJ.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
Kasia
6 miesięcy temu

Skąd jest dokładny start w Wiśle?

Last edited 6 miesięcy temu by Kasia
Mariusz
Mariusz
6 miesięcy temu

Czy konieczna jest zapisana trasą z przejścia bo internet w górach raz jest raz go nie ma.
Czy najważniejsze są punkty startu i szczytu