Wydarzenia Bielsko-Biała

17. Święto Drzewa. Zasadzono już prawie 900 tysięcy drzew i krzewów

Szef Klubu Gaja Jacek Bożek i aktor Bartłomiej Topa, ambasador programu. Fot. Klub Gaja

„Drzewa dla klimatu” to hasło 17. edycji programu „Święto Drzewa” Klubu Gaja. – W tym roku chcemy zaktywizować Polaków do podejmowania lokalnych akcji sadzenia i ochrony drzew z przesłaniem ochrony klimatu i różnorodności biologicznej – mówi Jacek Bożek, prezes organizacji z Wilkowic.

Ogólnopolska inauguracja odbywa się dzisiaj w Warszawie. Z kolei na 18 października przewidziano start akcji w Bielsku-Białej. – Na Żywieckim Przedmieściu, we współpracy z miastem Bielsko-Biała i radą osiedla Bielsko Południe, posadzimy wraz z mieszkańcami i uczniami z bielskich szkół drzewa, krzewy i byliny miododajne. Stworzymy zakątki dla motyli i innych owadów zapylających – zapowiadają organizatorzy.

Jak dodają, drzewa nie tylko produkują tlen i oczyszczają powietrze, którym oddychamy. Drzewa to także większa różnorodność biologiczna, mniejszy hałas, ochrona przed wiatrem, słońcem oraz piękna przestrzeń wokół nas. Dzięki programowi działaczy z Wilkowic posadzono już prawie 900 tysięcy drzew.

– Przyroda pomaga nam w adaptacji do zmian klimatu i łagodzenia ich skutków. Dlatego powinniśmy ją chronić i odtwarzać zniszczone ekosystemy, a sadzenie drzew pozostaje jednym z najbardziej skutecznych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatu. Działanie zgodne z naturą, a nie przeciwko niej, może przynieść korzyści nam wszystkim – podkreśla Jolanta Migdał z Klubu Gaja, koordynatorka programu „Święto Drzewa”.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
edward
edward
7 miesięcy temu

Ja jak sadzę drzewa to nie potrzebuje kamer

baobab
baobab
7 miesięcy temu

Czy oni zasadzili jedno drzewo a ścięli co najmniej 4 inne żeby zrobić płotek?

edward
edward
7 miesięcy temu
Reply to  baobab

Bo to jest pod publikę