Wydarzenia Bielsko-Biała

2 mln zł dla Szpitala Wojewódzkiego. Czas na udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

Fot. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał prawie dwa miliony złotych na dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki temu ta część pacjentów będzie miała m.in. łatwiejszy dostęp do gabinetów lekarskich i zabiegowych.

– Nowością będą trzy kioski multimedialne z interfejsem graficznym, przystosowanym do potrzeb osób niedowidzących i niesłyszących, z nagranymi filmami w języku migowym, informującymi m.in. o lokalizacji poradni i oddziałów. Zainstalowane zostaną również plany tyflograficzne, ułatwiające czytanie za pomocą zmysłu dotyku, zapewniające lepszą orientację w przestrzeni szpitala – przybliża Anna Szafrańska, rzecznik placówki. Jak dodaje, okienka rejestracyjne zostaną wyposażone w pętle indukcyjne, ułatwiające komunikację z osobami niedosłyszącymi posługującymi się aparatami słuchowymi

Łukasz Matlakiewicz, zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych informuje, że zmodernizowane zostaną również chodniki, miejsca parkingowe, a przebudowy doczeka się istniejąca pochylnia dla niepełnosprawnych, znajdująca się przy wejściu głównym do placówki. Jak uzupełnia, do działającej w budynku szpitala apteki wybudowane zostaną nowe schody z podjazdem, a także pochylnia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wyremontowane zostaną również schody parkingowe oraz okolice przejścia dla pieszych przed budynkiem głównym szpitala.

Zadanie obejmuje także przebudowę łazienek w oddziałach placówki. Ponadto szpital kupi sprzęt i wyposażenie ułatwiające opiekę nad osobami niepełnosprawnymi, tj. wózki inwalidzkie, wózki do przewozu osób w pozycji leżącej o zwiększonym udźwigu, kozetki lekarskie o regulowanej wysokości z funkcją zwiększonego udźwigu, specjalistyczne wagi, krzesełka prysznicowe, krzesełka ewakuacyjne itp.

– Na zrealizowanie całego projektu mamy czas do końca sierpnia przyszłego roku – informuje dyrektor. Środki na ten cel pochodzą z Ministerstwa Zdrowia.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
7 miesięcy temu

Cieszymy się. To dobra wiadomość.

Hermenegilda oryginał
Hermenegilda oryginał
7 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Ta wiadomość to coś wspaniałego.

Konstantynopoliczówna
Konstantynopoliczówna
7 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Jestem tym faktem podekscytowana!