Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

20 przypadków koronawirusa w Małopolsce!

Fot. Materiał prasowy

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech mieszkańców Małopolski. Wszyscy będą hospitalizowani w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Ich stan jest stabilny.

W tej grupie jest młody mężczyzna z powiatu krakowskiego, młoda kobieta z Krakowa, kobieta w sile wieku w powiatu krakowskiego, kobieta w sile wieku z Krakowa.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 20 osób. Bardziej szczegółowych danych od urzędników wojewody trudno wyciągnąć. Wody w usta nabrali także przedstawiciele Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych, tłumacząc się odgórnymi poleceniami.

Nieco więcej światła, ale tylko na sytuację w powiecie wadowickim rzuca… burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. – Raport epidemiologiczny stan na Niedzielę 22.03.2020 r.  W powiecie Wadowickim kwarantanną domową objętych jest 162 obywateli. 10 przebywa miejscu zbiorowej kwarantanny czyli w internacie Zespołu Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wśród nich jest jedna osoba z naszej gminy (z XX-Lecia). Dzisiaj wieczorem dotrze tam jeszcze jeden Polak przebywający obecnie za granicą, a będący w drodze do kraju. Łącznie 172 osoby – pisze na swoim profilu Facebook włodarz Wadowic. – Najważniejszą informacją jest to, że wszystkie przeprowadzone badania osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem covid19 przyniosły wynik negatywny! Nie ma chorych zarówno w gminie Wadowice jak i w całym powiecie – dodaje, życząc zdrowia.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments