Wydarzenia Cieszyn Kultura i rozrywka

200 lat dla Pani Emilii Zagóry z Goleszowa!

W dniu wczorajszym, Pani Emilia Zagóra z Goleszowa obchodziła swoje 100. urodziny. W tym szczególnym wydarzeniu brała udział Sylwia Cieślar, wójt gminy Goleszów. Nie zabrakło też najbliższych jubilatki – syna i córki, siódemki wnuków, dwunastki prawnuków i czwórki praprawnuków.

Nie zabrakło życzeń kolejnych lat w zdrowiu, w otoczeniu najbliższych, w niegasnącej pogodzie ducha i promiennym uśmiechu, w atmosferze wsparcia i miłości.

Pani Emilia przez całe życie mieszkała w Goleszowie. Jest przedstawicielką nielicznego już pokolenia międzywojennego i pamiętającego  II. wojnę światową. Życie spędziła zajmując się domem i dziećmi. Z pasją pielęgnowała przydomowy ogródek, w którym królowały warzywa i kwiaty. Z zamiłowaniem szyła na maszynie do szycia różne elementy ubrań, co było niezwykle cenną umiejętnością w czasie wojny, jak również po jej zakończeniu. Na szydełku wykonywała różne kolorowe serwetki i makatki. Chętnie pomagała też swoim sąsiadom w różnych pracach polowych.

fot. Sylwia Cieślar – wójt gminy Goleszów / Facebook

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Sylwia Cieślar – wójt gminy Goleszów / Facebook

fot. Sylwia Cieślar – wójt gminy Goleszów / Facebook

Szanownej jubilatce w imieniu zespołu Beskidzka24.pl oraz Głosu Ziemi Cieszyńskiej również składamy najserdeczniejsze życzenia. Zdrowia, sił, pogody ducha i radości z każdego dnia.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zdrowia
zdrowia
3 dni temu

Miłe, ludzkie. Zdrowia przede wszystkim dla jubilatki, niekonieczne 200 lat.

Olek
Olek
3 dni temu

Gratulacje i dużo zdrowia piękny tort aby z Górek miałem taki sam na 50