Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

23-latka uciekała przed policją, by… zaimponować kumplom

Fot. Poglądowe/ KPP Cieszyn

23-letnia mieszkanka Śląska Cieszyńskiego szalała za kierownicą toyoty, a gdy jej harce chcieli przerwać policjanci, rzuciła się do ucieczki. Wszystko dlatego, by pokazać przed kolegami, jaka to ona nie jest „szybka i wściekła”.

Rzecz się działa 28 października w nocy na terenie Jasienicy. – Policjanci zauważyli osobową toyotę, której kierowca wykonywał gwałtowne manewry. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. W tym celu włączyli sygnały świetlne i błyskowe nakazujące zatrzymanie pojazdu. Siedząca za kierownicą toyoty osoba zignorowała je i rozpoczęła ucieczkę. Została zatrzymana kilka minut później – relacjonuje Roman Szybiak, p.o. rzecznika bielskiej komendy.

Okazało się, że 23-latka, która uciekała przed pościgiem była trzeźwa i miała prawo jazdy. Podróżowała z dwoma pełnoletnimi pasażerami. Policjantom wyjaśniła, że chciała… zaimponować swoim znajomym osiągami pojazdu.

Zatrzymano jej prawo jazdy. Przed sądem odpowie za przestępstwo. – Przypominamy, że od 1 czerwca 2017 roku niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Na uciekinierów sąd może też nałożyć środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat – informuje Roman Szybiak.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Emil
Emil
9 miesięcy temu

Skąd się biorą takie ameby umysłowe?

Hermenegilda
Hermenegilda
9 miesięcy temu
Reply to  Emil

Emil, amebą to ja jestem, a może i Ty, nie trzeba dodawać “umysłowa”. A tutaj? – prawa młodości.

Gizd
Gizd
9 miesięcy temu

Ja jak miałem 23 lata to od 5 lat miałem prawo jazdy , miałem drugieg malucha i byłem po drugim egzaminie na prawo jazdy. Jak mi zabrali za punkty to śmieszek policjant napisał mi na odwrocie mandatu, że przekroczyłem prędkość na 50 miałem 120 maluchem. To były czasy.

Hermenegilda
Hermenegilda
9 miesięcy temu
Reply to  Gizd

Po ucieczce przed chyba milicjantem? No to mógłbyś dołączyć do bohaterki artykułu tylko nie zderzyliście się w tym samym czasie, pokazałbyś toyocie jak się osiąga maluchem 150 km/godz. w terenie zabudowanym.

Hermenegilda
Hermenegilda
9 miesięcy temu

W tym przypadku w zasadzie komentarza nie trzeba ale tylko zwrócenie uwagi na to, że według Polskiego Ładu 23-latka powinna być zaopatrzona w cnoty niewieście, mieć męża i wychowywać co najmniej dwójkę dzieci. Kierownicę toyoty zabrać, przesadzić na miejsce pasażera. Ja w wieku 23 lat miałam rower składak, poprzewracało się w głowach z dobrobytu.

Hermenegilda
Hermenegilda
9 miesięcy temu

Ja jestem za tym aby, jak się dokona zmiana, nazwać: “Czas Tuska”.

Hermenegilda
Hermenegilda
9 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Dotyczy poprzedniego artykułu o zmianie czasu.