Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Żegnamy letni – witamy zimowy

Fot. Pixabay

W nocy z 30 na 31 października nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy. W tradycyjnych zegarkach kolejny raz trzeba będzie przesunąć wskazówki o godzinę, z 3.00 na 2.00 w nocy. W elektronicznych czasomierzach zmiana ta dokona się automatycznie.

Nie została dotąd rozstrzygnięta kwestia: Czy to będzie ostatnia zmiana czasu? Prace nad nowymi przepisami od kilku lat trwają w Parlamencie Europejskim, ale dotąd nie wypracowano konkretnego stanowiska. Rzecz w tym, żeby znieść podział na czas letni i zimowy jednocześnie we wszystkich państwach, które to stosują.

Z badań wynika, że górę bierze opcja pozostania przy czasie letnim. Czy zatem w ostatni weekend marca przyszłego roku powrócimy już na stałe do czasu letniego?

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Jeśli pozostaniemy przy letnim czasie, będzie to wina Tuska.

Jaki Taki
Jaki Taki
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Tak się jakoś w mediach utarło , że co się złego stanie to będzie jego wina.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Jaki Taki

Mówi się, że wprowadzenie jednego czasu nie jest nic złego. Może podejść od tej strony, że Tusk mówił o letniej wodzie, pracował w Parlamencie jak zajął się tematem – Czas Tuska.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

O co chodzi, mamy w decyzji letni czas ni to zimny ni ciepły i zmieniamy. Oszczędzimy? – tyle strat w koło, że kto by patrzył na oszczędzanie, Parlament Europejski jak zwykle nadąża. A tak naprawdę co ma do zrobienia?