Cieszyn Na sygnale

3 groźne wypadki w ciągu 90 minut! Policja apeluje o ostrożność

Fot. materiały prasowe KPP w Cieszynie

Wtorkowe popołudnie na drogach w powiecie cieszyńskim było bardzo niespokojne. Między godziną 14:20 a 15:50 doszło aż do trzech wypadków drogowych w naszym regionie.

Najpierw pogotowie ratunkowe musiało interweniować w Hażlachu, gdzie na skrzyżowaniu ulic Cieszyńskiej i Spokojnej mężczyzna kierujący samochodem osobowym wypadł z drogi i dachował. Poszkodowany nie był w stanie samodzielnie opuścić pojazd, dlatego konieczna była interwencja służb medycznych. Na szczęście 64-letni kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci ustalili, że przyczyną zdarzenia było zaśnięcie za kierownicą. Poszkodowany został ukarany mandatem za narażenie zdrowia i życia innych członków ruchu.

Niemalże w tym samym czasie w Ochabach Wielkich na drodze krajowej 81 doszło do wypadku z udziałem motoroweru. 32-letnia kobieta nieprawidłowo zmieniała pas ruchu i uderzyła w volvo poruszające się lewym pasem w kierunku Katowic. 32-latka doznała złamania kończyny, ale mimo wszystko może mówić o dużym szczęściu, bo wypadek ten mógł skończyć się tragicznie.

Jakby tego mało, godzinę później w Istebnej samochód dostawczy potrącił 8-letnią dziewczynkę. Według ustaleń policji dziecko bawiło się rowerkiem na terenie rodzinnej posesji i w pewnym momencie niespodziewanie wyjechało na drogę. Dziewczynka nie zachowała ostrożności, ale kierowca w porę zareagował, przez co skutki zderzenia okazały się niegroźne. Dziecko zostało przewiezione na badania do szpitala, ale na szczęście skończyło się tylko na siniakach.

Początek roku szkolnego przyczynił się do zwiększonego ruchu w godzinach porannych i popołudniowych. Przyczyną każdego z wymienionych zdarzeń była nieostrożność, dlatego policja przypomina o zachowaniu koncentracji niezależnie od pory dnia.

 

google_news