Cieszyn Kultura i rozrywka

Warsztaty, tańce i śpiewy, inscenizacje. Narodowe Czytanie w Cieszynie na bogato

Fot. Pixabay.com

9 września Biblioteka Miejska w Cieszynie po raz kolejny będzie organizatorem Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą ogólnopolskiej akcji będzie “Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

O 10.00 przed siedzibą biblioteki przy ulicy Głębokiej nastąpi uroczyste otwarcie wydarzenia. W programie znajdują się m.in. inscenizacje fragmentów powieści, przygotowane przez młodzież pracującą pod opieką Joanny Litwin, występ taneczny i wokalny Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej, warsztaty plastyczne i rękodzielnicze dla dzieci
i dorosłych, mały kiermasz ludowych smaków oraz wykład Katarzyny Słupczyńskiej – „Rody Korczyńskich i Bohatyrowiczów – ich wspólna historia”. Motywem przewodnim Narodowego Czytania w Cieszynie będzie tradycyjnie głośne czytanie przez samorządowców i mieszkańców fragmentów powieści „Nad Niemnem”.

Również 9 września o 13.00 w sali konferencyjnej Biblioteki Miejskiej w Cieszynie odbędą się rodzinne warsztaty plecionkarskie „Coś plotą”, które poprowadzi Stowarzyszenie Serfenta. Liczba miejsc jest ograniczona! Bezpłatne wejściówki można odebrać w oddziale dla dzieci na parterze biblioteki.

– Serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniu. Do słuchania, oglądania, a przede wszystkim do wspólnego, publicznego czytania fragmentów przepięknej powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Na aktywnych uczestników czekać będą atrakcyjne nagrody i upominki – mówi Izabela Kula, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

google_news