Wydarzenia Żywiec

308 mandatów dla wędkarzy na 73 tysiące złotych. Niechlubny rok nad żywieckimi wodami

Fot. SSR Powiatu Żywieckiego

Społeczna Straż Rybacka Powiatu Żywieckiego podsumowała miniony 2020 rok, w którym przeprowadziła 517 kontroli.

  • wspólnie z Policją: 54,
  • wspólnie z Państwową Strażą Rybacką: 32,
  • samodzielnie: 431,
  • skontrolowano łącznie 4 809 osób.

W SSR Żywiec działa obecnie 6 grup terenowych, czyli łącznie 40 strażników. Zabezpieczyli oni w trakcie kontroli 5 sieci o łącznej długości 170 metrów, 6 sznurów o łącznej długości 420 metrów, 4 więcierze, 6 wędek wraz z kołowrotkami.

Nałożono 308 mandatów i grzywien na kwotę ponad 73 tysiące złotych. 8 spraw zostało skierowanych do prokuratury oraz 47 do sądów. 195 zawiadomień o wykroczeniu zostało skierowanych do PSR Katowice. Jakby tego było mało 357 razy upominano wędkarzy.

Strażnicy SSR Żywiec wzięli udział 11 razy sprzątali rzeki i zbiorniki zaporowe, zbierając przy tym ponad 3 000 worków śmieci.

– Wykryliśmy 8 zanieczyszczeń wpuszczanych do naszych wód. Braliśmy udział w zarybieniach, przenoszeniach ryb, licznych akcjach na rzecz dzieci i lokalnej społeczności oraz akcjach przeciwko degradacji, rozkradaniu i niszczeniu rzek górskich, których nie sposób tutaj wszystkich wymienić. Podsumowanie 2020 roku pokazuje ogrom sakli degradacji środowiska wodnego. W 2021 roku mamy nadzieję na najlepsze, ale jesteśmy przygotowani na najgorsze… – skomentowali na swoim facebookowym profilu.

Energylandia - praca 2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Siala lala kogo to obchodzi? żywiecka wiocha, żywieckie wody i żywiecki syf?!? Kto tam jeździ i po co? Żeby syfa złapać?

Jonasz Wielki
Jonasz Wielki
2 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Hermenegildzie przeciez ty z Kalnej a to tez zywiecki syf,poza tym ty juz syfa masz wiec bez obawy…

Robert
Robert
2 miesięcy temu

Dobra robota,oby przyniosła efekty!

Hera
Hera
2 miesięcy temu

Zwierzyna dzika dla myśliwych, a ryby dla kogo? Jak dobro wspólne to wspólnie można korzystać co to znaczy straż społeczna Komu podlega co się dzieje z mandatami, jakie ma wpływy gdzie się rozlicza i jakie ma uprawnienia Bo w ustawie nie ma takiej jednostki jak społeczna straż. Powiat Policyjny?

Zgodny.
Zgodny.
2 miesięcy temu

Dobra robota.
Brawo.

Oset
Oset
2 miesięcy temu

To że nazbieraliścje tyle worków śmieci to rozumiem ale ze 73 tys zł mandatów to już przesada

Paweł
Paweł
2 miesięcy temu
Reply to  Oset

Co za mało?

Dziadek
Dziadek
2 miesięcy temu

Prawdziwy wędkarz złowionych ryb nie zabiera do domu. Satysfakcję przynosi sam fakt złowienia a żeby zjeść rybkę kupuję ją sobie w sklepie.

Chop z wonsem
Chop z wonsem
2 miesięcy temu
Reply to  Dziadek

Jak kto lubi, samodzielnie złowiona smakuje o wiele lepiej, a do tego skoro łowię na wodzie nie będącej pod ochroną ścisłą, łowię gatunki nie zagrożone a do tego opłacam składki na zarybienia to mogę spokojnie o przyrodę skonsumować rybkę… Do tego w czasie połowu ryba odnosi obrażenia więc według mnie kaleczenie żywej istoty dla przyjemności jest nieetyczne a co innego jeżeli chcemy ją zjeść. Ryba odłowiona z czystego akwenu ( z jęz. Żywieckiego nie bardzo) jest zdrowsza i smaczniejsza od tej padliny sprzedawanej w sklepach nie mówiąc już o łososiu chodowlanym. Ale czy regulaminową rybę zabrać czy wypuścić to sprawa… Czytaj więcej »

Dietetyk
Dietetyk
2 miesięcy temu

Jedzenie ryb jest baaaaardzo zdrowe, a do tego jeszcze jak powszechnie wiadomo – kradzione nie tuczy. To jeden ze sprawdzonych sposobów walki z nadwagą. Kiedyś widziałem chudego jegomościa bez butów ale za to z wędką, który uciekał przed masywnym strażnikiem przez płytką wodę. Amator kradzionych ryb był szybszy, bo pewnie był zdrowszy.

Burek
Burek
2 miesięcy temu

Jak ORMO

wsiowy
wsiowy
2 miesięcy temu
Reply to  Burek

Ty jak Homo Sovieticus

Zgodny.
Zgodny.
2 miesięcy temu
Reply to  Burek

Nienawidzą bałaganiarzy i kłusowników.
Też zapiszę się do tej straży .

henryk
henryk
2 miesięcy temu
Reply to  Burek

masz odpowiedni nick do tekstu