Kultura i rozrywka Żywiec

370 pań świętowało w Łękawicy!

Fot. Aleksandra Mrózek

Wójt gminy Łękawica Tadeusz Tomiczek zaprosił, a panie – jak każdego roku – dopisały!

Aż 370 kobiet wzięło udział w Międzynarodowym Dniu Kobiet obchodzonym w hali widowiskowo-sportowej im. o. Michała Tomaszka w Łękawicy.

W programie były kwiaty, upominki, a także występy artystyczne m.in. radnego powiatu żywieckiego Michała Czulaka, który wykonał piosenkę Włodzimierza Nahornego „Jej portret”. Równie profesjonalnie jak on zaśpiewały też dwie młode wokalistki: Julia Kos (Być kobietą) i Emilia Firleta (O mnie się nie martw).

Śpiewania, tańców i występów teatralnych było jeszcze – jak zwykle w gminie Łękawica – o wiele więcej. Postarała się o to uzdolniona tutejsza młodzież, działający prężnie Klub Seniora oraz Grupa Śpiewacza Conviva wspomagana przez Kapelę Spod Czocha wraz z Alicją Czulak.

Podczas Międzynarodowego Dnia Kobiet nie mogło zabraknąć kwiatów dla płci pięknej. Otrzymała je każda z obecnych 370 pań. Obdarowane upominkami i kwiatami zostały również posłanki na Sejm Mirosława Nykiel oraz Małgorzata Pępek, która składając wszystkim paniom serdeczne życzenia zaapelowała, by w przyszłości podczas wyborów do parlamentu jeszcze bardziej się zmobilizować. – Jest nas w Sejmie 131 kobiet na 460 posłów, a więc nadal jesteśmy w mniejszości. Zmieńmy to!

Kwiaty wręczał również paniom Przemysław Drabek. I chociaż w koszu róż było co niemiara, to i tak dla wszystkich obecnych kobiet ich nie starczyło. Poseł nie spodziewał się aż tylu pań. Obiecał, że w przyszłym roku w Dniu Kobiet pojawi się z większym koszem.

Rozlosowano też upominki dla płci pięknej od wójta Tadeusza Tomiczka, przewodniczącego rady Krzysztofa Pielesza, radnych gminy Łękawica Jana Wątroby, Wiesława Mieszczaka, Ryszarda Ścieszki, Piotra Ścieszki, Czesława Rusa, Szymona Raczka, Jana Gradka oraz sołtysa Okrajnika Piotra Gardasia. A także Restauracji Przystanek Kocierz, Restauracji Alaska i firmy Oriflame.

Z okazji zbliżającego się dnia mężczyzn panie złożyły też życzenia wszystkim obecnym panom. Każdy z nich otrzymał piernikowe serce.

Autorką zdjęć jest Aleksandra Mrózek.

navigate_before
navigate_next

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
3 lat temu

Ciekawe kiedy będzie impreza bez pani Pępek?? Kim ona jest dla naszej gminy ?

???
???
3 lat temu

Zarządzanie budżetem 26 000 000 to nie bycie listonoszem czy kelnerem…. Łękawica pobódka ???

Niech żyje BAL
Niech żyje BAL
3 lat temu

Jednostka samorządu terytorialnego planuje zaciągnąć zwykłe komercyjne kredyty na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek, które zamiast spłacać w terminach pierwotnych w latach 2020 do 2023, będzie spłacać po karencji począwszy od 2026 roku. W efekcie końcowym Organy Gminy nie przyspieszają spłaty zadłużenia, ale odsuwają ja w czasie do 2030 roku włącznie. W ocenie Składu jest to działanie zwane „rolowaniem zadłużenia”, za którym nie stoją względy obniżenia kosztów obsługi długu, ale przeniesienie spłaty długu na odległe lata, poza bieżącą kadencję organów jednostki samorządu terytorialnego. Zaciąganie kredytów z dłuższym okresem spłaty, jak i karencja w ich spłacie będą… Czytaj więcej »

Sławek
Sławek
3 lat temu

od OSP i Kocierza proszę z daleka, proszę nie mieszać ich swoje polityczno-personalne rozgrywki

OCH
OCH
3 lat temu
Reply to  Sławek

6 lat buduje OSP w Kocierzu M. Wstyd!!! Wiadomo, że łatwiej zrobić imprezkę na gotowym. Dzieci z podstawówki muszą występować w Łękawicy ponieważ lokal OSP Kocierz Moszczanicki znajdujący się 100 metrów od Szkoły podstawowej nie nadaje się do użytku. Wstyd….. jaki Pan taki kram….

ochotnik
ochotnik
3 lat temu
Reply to  OCH

proszę nie siać wrogiej propagandy, lokal w OSP jest cały czas do dyspozycji mieszkańców skromny bo skromny ale jest, o występach w Łękawicy decyzję podjęła Dyrekcja Szkoły na jakiej podstawie to nie wiem …

Refleksja
Refleksja
3 lat temu
Reply to  ochotnik

Może ze wstydu ? W 2020 jest skromny a w 1995 był tragiczny :)Parking za 1 000 000 w Łękawicy stoi pusty, LKS w Łękawicy ma MARMURY ale budynku we własnej wsi przez 6 lat nie dało się wybudować.

Piotr
Piotr
3 lat temu
Reply to  Refleksja

Parking kosztował milion? To chyba że ty dołożyłeś resztę. Przeszkadza ci że ludzie mają gdzie parkować? Ci za społeczeństwo. Cis się robi- źle, nic się nie robi- źle…

OSP
OSP
3 lat temu

Gwiazdy PO brylują na imprezie. Brakło Biedronia…

Życie
Życie
3 lat temu

Pierwszy wójt buduje drugi baluje…..

Wyborca
Wyborca
3 lat temu

Impreza dla Pani Poseł Pępek ???? Impreza dla 370 Pań a na panią Poseł w gminie Łękawica głosowało już tylko 301 osób. https://sejmsenat2019.pkw.gov.pl/sejmsenat2019/pl/wyniki/kandydat/1299467/sejm/gm/241707
Pan wójt nic się nie stara… Przejadła się już Pani Poseł ???? Impreza imprezą a remiza w Kocierzu ????