Wydarzenia Cieszyn

400 interwencji policji, 6 osób rannych w wypadkach, czyli długi weekend na drogach SCI

Fot. Polska Policja

Długi weekend związany z okresem święta Bożego Ciała już za nami. Nad bezpieczeństwem na drogach naszego powiatu czuwało blisko 100 policjantów ruchu drogowego. Niestety w naszym powiecie doszło do 2 wypadków drogowych, w których 6 osób zostało rannych. Policjanci odnotowali także 27 kolizji. Mundurowi zatrzymali 9 kierowców, którzy zdecydowali się kierować znajdując się pod wpływem alkoholu. Policjanci podjęli też blisko 400 interwencji.

Podczas tegorocznego długiego weekendu związanego ze świętem Bożego Ciała, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwały zwiększone siły Policji.
Od środy do niedzieli na drogach można było spotkać większą liczbę patroli ruchu drogowego w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych.
Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i czy przestrzegają ograniczeń prędkości. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz to, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Na terenie powiatu miało miejsce 27 kolizji, mundurowi zatrzymali 9 kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd po spożyciu alkoholu.
Niestety były też dwa wypadki, a których zostało rannych aż 6 osób. Pierwszy z nich miał miejsce 31 maja, na terenie leśnym w Kowalach. Kierująca quadem kobieta straciła panowanie nad pojazdem. W wyniku zdarzenia ona i 40-letni pasażer zostali przewiezieni do szpitala. Drugi zdarzył się w Cieszynie na ul. Katowickiej. Szerzej piszemy o nim TUTAJ.

Policjanci z cieszyńskiej drogówki legitymowali blisko 400 uczestników ruchu drogowego, w tym 60 pieszych. Ujawnili 186 wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, w tym aż 178 w rejonie przejść dla pieszych. Rowerzyści dopuścili się 31 wykroczeń-17 z nich zakończonych zostało pouczeniem, 12 mandatem, a w dwóch wypadkach czynnościami wyjaśniającymi i wnioskiem o ukaranie do sądu. Wśród pieszych mundurowi odnotowali 32 wykroczenia- 18 osób za niewłaściwe zachowanie na drodze otrzymało pouczenie, a 14 mandat. Funkcjonariusze  zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych pojazdów, które nie spełniały wymogów związanych z stanem technicznym.

google_news