Wydarzenia Bielsko-Biała

400 tys. zł dla bielskiego pediatryka

Fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej

Niemal 400 tysięcy złotych wyniosła łączna wartość pomocy, jaką w tym roku Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej otrzymał z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych za pośrednictwem i dzięki wsparciu Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Pomoc ta objęła zarówno sprzęt medyczny jak i potrzebne w każdym szpitalu środki ochronne.

W bieżącym roku do dziecięcego szpitala w Bielsku-Białej szerokim strumieniem płynęło wsparcie z RARS. Jak informuje Wioletta Feret-Dędys, zastępca dyrektora Szpitala Pediatrycznego do spraw administracyjno-technicznych, z tego źródła placówka otrzymała respirator, pięć pomp objętościowych, pięć pomp infuzyjnych strzykawkowych, dwie lampy biobójcze ultraviol, dwa kardiomonitory, dwa ssaki elektryczne jezdne basic, defibrylator oraz dwa aparaty do dezynfekcji powierzchni i powietrza. Łączna wartość tego wsparcia to 189 117 zł. Ale – jak podkreśla Wioletta Feret-Dędys – pomoc z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych nie ograniczyła się jedynie do wymienionego sprzętu, gdyż objęła również duży pakiet środków ochronnych, wśród których między innymi były czepki ochronne, maski i fartuchy medyczne, fartuchy i rękawice chirurgiczne. Środki ochronne przekazane szpitalowi przez RARS za pośrednictwem – podobnie jak miało to miejsce w przypadku podarowanego sprzętu – Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, kosztowały 203 770 zł. Łączna wartość tej pomocy wyniosła więc aż 392 887 zł.

– Pragnę mocno podziękować Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych oraz Wydziałowi Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach za otrzymane wsparcie. Zarówno przekazany nam sprzęt jak i środki ochronne bardzo się nam przydają i pomagają w realizacji naszej misji, jaką jest przywracanie oraz umacnianie zdrowia dzieci i młodzieży z całego południowego subregionu województwa śląskiego – mówi Katarzyna Czauderna, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kirk
kirk
1 rok temu

a agencja za co kupiła ten sprzęt? za prywatną kasę dyrektora? przecież to wszystko z naszych podatków, dziękujcie społeczeństwu a nie urzędnikom, co to w ogóle za pomysł żeby dziekować za to że ktoś wykonuje swoje obowiązki

Ufo
Ufo
1 rok temu

A dołączyli do tego prezentu kilka robotów żeby go obsługiwały? bo za pare lat nie będzie tam ani jednej pielęgniarki poniżej 50tki

pomaga np. Owsiak
pomaga np. Owsiak
1 rok temu

Od rządu nazywa się pomoc? Czyż szpital nie jest w sieci narodowej służby zdrowia?

Ola
Ola
1 rok temu

A ile i jaki sprzęt podarował Owsiak też słyszałam że dał.

Jola
Jola
1 rok temu
Reply to  Ola

Tajemnica zakazana pis.