Bielsko-Biała Sport

Bielsko-Biała: Zagrają w piłkę ręczną plażową w szczytnym celu

Fot. KS Szczypiorniak Bielsko-Biała

Już po raz ósmy w Bielsku-Białej rozegrany zostanie Charytatywny Turniej Piłki Ręcznej Plażowej, który będzie zarazem eliminacją do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski!

Rywalizacja potrwa przez dwa dni w sobotę i niedzielę (16 i 17 lipca) na obiektach kąpieliska Start przy ulicy Startowej 36 w Bielsku-Białej. Wielkie otwarcie planowane jest o 10.30, a oprócz sportowych emocji organizatorzy przygotowali ogrom atrakcji (szczegóły na plakacie poniżej).

Głównym celem turnieju, tak jak to ma miejsce nieprzerwanie od 2015 roku, jest pomoc w szczytnym celu. W tym roku organizatorzy chcą pomóc Poli i Frankowi.

Pola Kocurek urodziła się w 34 tygodniu ciąży z hipotrofią. Po jej narodzeniu stwierdzono u niej cechy dysmorfii, a po badaniach genetycznych częściową trisomię chromosomu 10. Dodatkowo Pola ma zwichnięty staw biodrowy i podejrzenie złożonej kraniosynostozy. Czekają ją dwie poważne operacje: rekonstrukcja neurochirurgiczna czaszki i nastawienie biodra. Operacja bioderka jest potrzebna, aby dziewczynka mogła postawić swoje pierwsze samodzielne kroczki.

Z kolei Franek Nowak urodził się w 2015 roku w 36. tygodniu ciąży. Jest po dwóch wylewach i porażeniu poporodowym z cechami niedowładu spastycznego. Cierpi też na autyzm wczesnodziecięcy, padaczkę lekooporną, niedowład czterokończynowy, opóźnienie rozwoju psychoruchowego i intelektualnego oraz afazję. Ze względu na bardzo dużo obciążeń Franek wymaga intensywnej rehabilitacji ruchowej oraz specjalistycznej terapii.

Organizatorami turnieju są KS Szczypiorniak Bielsko-Biała oraz Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Urząd Gminy Jasienica i Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments