Wydarzenia Bielsko-Biała

400 tys. zł na rozbudowę systemu informatycznego w pediatryku

Fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej sfinalizował zakup dodatkowego sprzętu informatycznego wraz z oprogramowaniem. – Dzięki tym nabytkom podniesie się poziom bezpieczeństwa szpitalnych systemów teleinformatycznych – wskazują w placówce.

Przedmiotem przeprowadzonego postępowania przetargowego, które podzielono na kilka części, było dostarczenie sprzętu informatycznego wraz ze stosownymi licencjami, w tym na przykład serwera wirtualizacyjnego z pamięcią. Zakupy te między innymi umożliwią nieprzerwaną ochronę szpitalnej sieci oraz nieprzerwane funkcjonowanie systemów informatycznych. Zapewnią – w przypadku awarii – zasilanie krytycznych elementów infrastruktury informatycznej do czasu uruchomienia zasilania rezerwowego z agregatu.

Oferty firm, które zwycięsko wyszły z przetargowej batalii i z którymi podpisano stosowne umowy opiewają łącznie na kwotę 399 490 zł. Pieniądze te udało się szpitalowi pozyskać z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

– Celem zakupów jest wzmocnienie zabezpieczenia naszych systemów informatycznych przed różnego rodzaju niepożądanymi zdarzeniami. To bardzo istotna kwestia biorąc pod uwagę fakt, że w naszym szpitalu obieg dokumentów elektronicznych obejmuje między innymi tak wrażliwe dane jak dokumentacja medyczna, którą musimy archiwizować wiele lat. Dlatego sięgamy po wyjątkowo skuteczne zabezpieczenia, które zapewniają jego sprawne funkcjonowania w przypadku awarii. Bardzo cieszy fakt, iż udało się na ten cel uzyskać zewnętrze wsparcie finansowe, gdyż szpitalowi byłoby trudno znaleźć w swoim budżecie tak znaczną kwotę – mówi Wioletta Feret-Dędys, zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sedno problemu?
sedno problemu?
8 dni temu

Nie jest to tak, że brakuje lekarzy w regionie i oddział pediatryczny w sąsiedztwie jest zamykany?