Na sygnale Oświęcim

42-latek “wyrzucił” brata z samochodu, gdy ten źle się poczuł

Fot. Polska Policja

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 42-letniego mieszkańca gminy Oświęcim. Mężczyzna jest podejrzany o nieudzielenie pomocy swojemu bratu w sytuacji grożącej bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

W piątek tuż przed godziną 10.00, służby ratunkowe interweniowały w związku z nieprzytomnym mężczyzną znalezionym przy ulicy Powstańców Śląskich w Oświęcimiu. Jak wynikało z relacji zgłaszających, mężczyznę na poboczu miał zostawić kierowca samochodu marki toyota, który natychmiast odjechał.

Przypadkowi przechodnie zaczęli resuscytację mężczyzny, który nie dawał oznak życia. W ratowanie życia mężczyzny włączyli się również ratownicy jednej z prywatnych firm transportu medycznego, po czym nieprzytomny został przejęty przez ratowników pogotowia ratunkowego, którzy przewieźli go do szpitala. Po badaniach okazało się, że mężczyzna miał zawał i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

W związku z faktem, że nieprzytomny mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnego dokumentu tożsamości, policjanci natychmiast zajęli się ustalaniem jego personaliów, a także ustaleniem kierowcy, który go porzucił. Po kilku godzinach intensywnych czynności mundurowi ustalili, że poszukiwany pojazd należy do 42-letniego mieszkańca gminy Oświęcim. Funkcjonariusze zastali go w miejscu zamieszkania. Z jego relacji wynikało, że rano do Oświęcimia podwoził swojego nietrzeźwego brata, jednak gdy ten oświadczył, że jest mu niedobrze, wysadził go z auta i odjechał. 42-latek został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Na podstawie zebranych dowodów zatrzymanemu przedstawiono zarzut nieudzielenia pomocy człowiekowi w sytuacji grożącej bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał karze. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rohen
Rohen
1 rok temu

Dalej siejcie wirusową panikę, to takich przypadków będzie znacznie więcej.

Renata
Renata
11 miesięcy temu
Reply to  Rohen

JAKĄ PANIKĘ

Emil
Emil
1 rok temu

Co za UJ jeden