Na sygnale Sucha Beskidzka

45-latek podrywał nieletnie! (wideo)

Suscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu ciechanowskiego. 45-latek za pośrednictwem Internetu uwodził nieletnie. Wśród ofiar 45-latka jest nastolatka z powiatu suskiego.

Policjanci wpadli na jego trop po zgłoszeniu przez matkę małoletniej (poniżej 15-tego roku życia) dziewczynki z terenu powiatu suskiego, że na początku kwietnia jej córka poprzez jeden z serwisów społecznościowych nawiązała kontakt z mężczyzną, który składał jej propozycje obcowania płciowego, poddania się innym czynnościom seksualnym oraz przesłania mu zdjęć nagiego swojego ciała. Wspólnie z Wydziałem do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji  w Krakowie wszczęto tzw. czynności procesowe i operacyjne, które doprowadziły do zatrzymania sprawcy w miejscu jego zamieszkania. Zabezpieczono telefony komórkowe wraz z kartami sim, sprzęt komputerowy i nośniki danych, które użytkował zatrzymany.

W trakcie wyjaśnień mężczyzna przyznał się do składania małoletniej propozycji obcowania płciowego i swoim zachowaniem zmierzał do realizacji zamierzonego celu, a także prosił o przesłanie nagich zdjęć. Przyznał też, że w ten sam sposób nawiązał kontakt jeszcze z co najmniej dziesięcioma małoletnimi. Sprawa ma charakter rozwojowy. Na razie mężczyzna usłyszał zarzut  zagrożony karą pozbawienia wolności do dwóch lat. Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej zastosował wobec mężczyzny wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji (3 razy w tygodniu), zakazu opuszczania kraju, a także zakazu wszelkiego korzystania z portali społecznościowych. Dla dobra postępowania i ochrony pokrzywdzonych nie zostaną ujawnione żadne szczegóły dotyczące tej sprawy. – Policjanci apelują do rodziców, by przestrzegali dzieci, jak powinny reagować, gdy ktoś próbuje nawiązywać z nimi kontakt i składa niemoralne czy inne propozycje. Chcemy wyczulić rodziców na to, by mieli pod kontrolą, z kim ich pociechy nawiązują kontakty i jaki mają one charakter. Należy pamiętać, że w Sieci i na portalach istnieje wiele zagrożeń i niebezpieczeństw, na które narażone są nasze dzieci – mówi Anna Gąsiorek-Rezler, rzecznik prasowy suskiej policji.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments