Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

5 powodów, dla których warto skorzystać z dekoratora wnętrz

Urządzenie mieszkania tak naprawdę nie jest prostą sprawą. Nie wystarczy wstawić mebli, powiesić zasłon, zawiesić obrazów na ścianach, by mówić o dobrze urządzonym wnętrzu. Dlatego właśnie warto poprosić o pomoc dekoratora lub architekta.

Spersonalizowany projekt

Jeśli zatrudnimy dekoratora wnętrz, stworzy on nam dokładnie takie mieszkanie, jakiego potrzebujemy. Zadaniem dekoratora jest zadbać o potrzeby wszystkich domowników, wydobyć na światło dzienne ich indywidualne gusta i upodobania, połączyć je ze sobą tak, by stworzyć spójną całość. Przy tym wszystkim zadba, by nasze mieszkanie było urządzone wygodnie i gustownie. Dekorator wybierze nie tylko kolor ścian, styl mebli i podłóg. Zadba też o pomniejsze detale, takie jak zasłony do salonu lub pościel do sypialni.

Unikatowe rozwiązania

Dlaczego mieszkania i apartamenty, które oglądamy w katalogach, wydają nam się tak wyjątkowe? To proste. Nie znajdziemy w nich masowo produkowanych mebli i sztampowych rozwiązań. Dekoratorzy wnętrz stają na wysokości zadania i proponują rozwiązania unikatowe, czasem projektowane specjalnie z myślą o konkretnym mieszkaniu i jego właścicielach.

Oszczędność czasu

Ile katalogów trzeba przejrzeć, ile sklepów odwiedzić, w ilu wydarzeniach branżowych wziąć udział, by choć trochę nauczyć się aranżacji wnętrz? Nie oszukujmy się, nie zgłębimy tych tajników w tydzień. Mamy do wyboru: poświęcamy dużo czasu na naukę lub urządzamy mieszkanie, posiłkując się modnym salonem meblowym rodem ze Szwecji. Dekorator wnętrz ma kompleksową wiedzę na temat różnorodnych trendów i dostępnych na rynku materiałów. Jest na bieżąco z modą dotyczącą aranżacji wnętrz, wie, jakie kolory i wzory są na topie. Oddając swoje mieszkanie w ręce dekoratora, oszczędzimy sporo czasu i niepotrzebnych nerwów.

Oszczędność pieniędzy

Być może brzmi to niewiarygodnie, ale w rzeczywistości zatrudnienie dekoratora wnętrz pozwala sporo zaoszczędzić. Oczywiście dekoratorowi trzeba zapłacić i trudno te usługi uznać za tanie, ale w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że oszczędzamy. Przede wszystkim architekt nie popełnia błędów, a jeśli jakiś mu się przydarzy, to obciąży to jego kieszeń, nie naszą. Ponadto, jeśli zdecydujemy się nie tylko na zakup projektu, ale na kompleksową usługę, to dekorator lub architekt wnętrz skorzysta z sobie tylko znanych tańszych hurtowni lub zakupów bezpośrednio u producenta, na pewno jako stały klient dostanie rabat. To wszystko przełoży się na ostateczną cenę usługi. No i architekt nie eksperymentuje na żywym organizmie. Zanim weźmie się za malowanie ścian, układanie glazury, terakoty, ustawianie mebli, pokaże nam wszystko na wizualizacji 3D. Sami sobie takiej nie zrobimy, a wyobraźnia bywa zawodna.

Większa wartość nieruchomości

Na ogół nie myśli się o tym przy remoncie, a tym bardziej w chwili kupna i urządzania nowego mieszkania lub domu, ale prawda jest taka, że oryginalnie zaaranżowane wnętrze znacznie podnosi wartość nieruchomości. Jeśli kiedyś będziemy chcieli ją sprzedać, na pewno uzyskamy dobrą cenę.

Powód jest dość prosty – za oryginalne mieszkanie, jedyne w swoim rodzaju, potencjalny klient zechce zapłacić więcej. Szczególnie jeśli będzie szukał konkretnych rozwiązań i to właśnie u nas je znajdzie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments