Sport Cieszyn

50 medali w kolekcji. Andrzej Łukasiak nie do zdarcia

W ostatni weekend czerwca w Olsztynie, odbyły się 31. Mistrzostwa Polski Masters w lekkiej atletyce. Sukcesy świętował nauczyciel z Cieszyna, Andrzej Łukasiak. Dwudniowa rywalizacja toczyła się na stadionie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Zawodnik z nadolziańskiego grodu startował w grupie wiekowej 60-64 lata.

Pierwszego dnia, 26 czerwca, odniósł zwycięstwo w biegu na dystansie 1500 m. Ten złoty medal był 48. w jego kolekcji z Mistrzostw Polski. W niedzielę, 27 czerwca, startował dwukrotnie. Najpierw była „przebieżka” na 800 m i przy okazji brązowy medal (nr 49 w kolekcji), a po trzech godzinach przerwy bieg na koronnym dystansie 5000 m. I tutaj Andrzej Łukasiak wzbogacił swoją kolekcję o medal nr 50. W złotym kolorze.

Kiedyś postawiłem sobie taki cel, żeby zdobyć 50 medali podczas Mistrzostw Polski. Udało się, z czego mam dużą satysfakcję. Teraz spokojnie spędzę wakacje z rodziną i dam sobie spokój ze startami. Na jak długo? Nie wiem. Jak to mówią: natura ciągnie wilka do lasu – mówi z uśmiechem 50-krotny medalista krajowych zmagań, najbardziej utytułowany nauczyciel w Polsce.

KB_szczepionki
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments