Sport Cieszyn

50. PA Mistrzostwa Polski w Szczecinie. Janusz Rokicki ze złotym medalem

Dziś ostatni dzień  50. Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski w Szczecinie. W zmaganiach, które rozpoczęły się 17 czerwca, bierze udział również ekipa IKS Cieszyn, klubu, który pomaga realizować sportowe marzenia swoim podopiecznym.

Podczas rzeczonej jubileuszowej odsłony Mistrzostw, zawodnicy stawiają czoła wielu rodzajom zmagań lekkoatletycznych.  Mimo rekordowych upałów, nie poddają się i walczą do samego końca.

Reprezentanci z powiatu cieszyńskiego rywalizują m.in. w pchnięciu kulą. 18 czerwca złoto wywalczył  Janusz Rokicki, lekkoatleta, kulomiot, trzykrotny wicemistrz paraolimpijski, który mimo swojej niepełnosprawności, spowodowanej napadem, do którego doszło, kiedy miał zaledwie 18 lat, nie wyobraża sobie swojego życia bez sportu.

fot. 50. PA Mistrzostwa Polski w Cieszynie, Janusz Rokicki ze złotym medalem w rzucie kulą. Facebook.

W wyniku tego zdarzenia, sportowiec został wtedy dotkliwie pobity, a sprawcy zostawili go nieprzytomnego na torach kolejowych. Maszynista nie zdążył  na czas wyhamować, a pociąg obciął mu obie nogi…

fot. Ekipa IKS Cieszyn w drodze do Szczecina, Facebook, Janusz Rokicki

Rokicki może cieszyć się nie tylko swoimi osiągnięciami sportowymi, ale również wsparciem bliskich, kibicujących mu nie tylko na niwie sportowej, ale wspierających również w decyzjach dotyczących codzienności.

Serdecznie gratulujemy Januszowi Rokickiemu oraz wszystkim reprezentantom ekipy IKS Cieszyn.

 

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec Cieszyna
Mieszkaniec Cieszyna
4 dni temu

Brawo panowie wielki szacun dla was jesteś najlepsi , może być wzorem dla wielu , takich wzorów nam trzeba .
Trzymam kciuki za wasze dalsze sukcesy