Cieszyn Kultura i rozrywka

55. Dni Skoczowa i 35-lecie zespołu Batalion d’Amour. Mocne brzmienia, przyjaciele i słodki akcent

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Za nami pełne atrakcji 55. Dni Skoczowa. Jubileuszowe święto grodu pod Kaplicówką po rocznej przerwie wróciło do czerwcowego kalendarza. Mieszkańcy na to czekali!

W trakcie Dni Skoczowa powodów do radości było wiele. Na scenie pod ratuszem prezentowali się m.in. uczniowie Małej Szkoły Baletu, laureaci Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży Gminy Skoczów „Pokaż na co Cię stać”, “Gwiazdy Szeryfa” – zespół taneczny Skoczowskiego Uniwersytetu III Wieku, uczniowie “Melody makers”, uczestnicy szkółki gitarowej i bębniarskiej, warsztatów tańca nowoczesnego i tańca towarzyskiego dla dzieci i młodzieży w Miejskim Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie, osoby uczące się gry na ukulele, a także uczestnicy zajęć Szkoły Tańca “Multi Dance Skoczów”.

Obok ogólnopolskich gwiazd estrady – Patrycji Markowskiej z zespołem i Rubensa – w Skoczowie pojawił się także Batalion d’Amour, który świętował 35-lecie działalności. Grupa rockowa od początku, czyli od 1989 roku, związana jest właśnie ze Skoczowem i to w nim posiada wielu swoich wiernych fanów, sympatyków i przyjaciół. Nie mogło ich zabraknąć podczas urodzinowego koncertu, który przebiegł w wyjątkowej atmosferze. Obecny skład zespołu tworzą Karolina Andrzejewska (wokal, słowa), Piotr Grzesik (bas, wokal), Robert Kolud (gitary), Mariusz „Pajdo” Pająk (perkusja) oraz Mirosław Zając (klawisze).

Koncert Batalion d’Amour zakończył słodki akcent – symboliczny urodzinowy tort, podarowany artystom przez władze miasta, burmistrza Rajmunda Dedio i jego zastępcę Piotra Hanzla, w towarzystwie Julii Raszki, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury “Integrator” w Skoczowie.

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

google_news