Wydarzenia

Zebrzydowice żegnają swojego proboszcza…

Fot. z arch. diec. bielsko-żywieckiej / mat. pras.

Zmarł ks. Marian Brańka, proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zebrzydowicach oraz dziekan dekanatu strumieńskiego. Uroczystości pogrzebowe duchownego rozpoczną się 13 czerwca.

Jak informuje diecezja bielsko-żywiecka, ksiądz Marian Brańka urodził się w roku 1955 w Oświęcimiu. Święcenia prezbiteriatu przyjął w Archidiecezji Katowickiej w 1981 roku. Posługiwał jako wikariusz w parafiach: Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wiśle oraz Świętego Bartłomieja w Koniakowie. W roku 1993 został mianowany administratorem, a następnie proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego na Kubalonce. W roku 1996 mianowano go proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Lipowcu, a od 2006 roku pełnił posługę duszpasterską jako proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zebrzydowicach.

Oto harmonogram pogrzebu: 13 czerwca, kościół Wniebowzięcia NMP w Zebrzydowicach, 18.00 – wprowadzenie do kościoła i msza święta pod przewodnictwem bpa Romana Pindla, a następnie czuwanie przy zmarłym do godziny 21.00; 14 czerwca, kościół Wniebowzięcia NMP w Zebrzydowicach, 11.00 – czuwanie przy zmarłym, 14.00 – msza święta pod przewodnictwem bpa Piotra Gregera. Zmarły zostanie odprowadzony na cmentarz parafialny w Zebrzydowicach.

google_news