Bielsko-Biała Sport Żywiec

68. Rajd Wisły dla Wróblewskiego i Wróbla

W miniony piątek i sobotę przez powiat cieszyński i żywiecki mknęły auta w znanym rajdzie samochodowym, o bardzo długiej tradycji, czyli Rajdzie Wisły. Oto nazwiska tych, którym te jazdy poszły najlepiej.

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel, jadący Skodą Fabią Rally2 evo, triumfowali w 68. Rajdzie Wisły. W finałowej rundzie tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski drugą lokatę wywalczyli startujący bliźniaczą Fabią Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski, którzy tym samym przypieczętowali zdobycie tytułów wicemistrzowskich w klasyfikacji generalnej. Trzecią lokatę w beskidzkim klasyku zajęli Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot w Fordzie Fiesta Rally2, którzy na identycznym miejscu zakończyli tegoroczny sezon.

Wróblewski i Wróbel wygrali 9 z 11 odcinków specjalnych, w tym kończący rajd, dodatkowo punktowany Power Stage w Istebnej i po raz drugi z rzędu (po Rajdzie Śląska) stanęli na najwyższym stopniu podium rundy RSMP.

Czwarta w generalce załoga Jakub Matulka i Daniel Dymurski (Ford Fiesta Rally3) była najszybsza w klasie 3 i sięgnęła po mistrzostwo w tej kategorii. W tzw. oście, czyli klasie 2WD oraz w 4R2 triumfowali Jacek Jurecki i Piotr Jamroziak (Peugeot 208 R2), natomiast w klasie 4 pierwszą lokatę wywalczyli Marcin Górny i Jarosław Janasz (Peugeot 208 Rally4). Dwunastą pozycję w klasyfikacji generalnej zajęła załoga Gracjan Predko i Michał Jurgała (Peugeot 208 Rally4), która wywalczyła tytuły w kategorii 2WD i klasie 4.

W rundzie Historycznych Samochodowych Mistrzostw Polski w klasyfikacji generalnej triumfowali Andrzej Borkowski i Łukasz Zapart (Toyota Celica ST165) przed załogą Elefant i Emilia Kotarska (BMW 318 IS) oraz duetem Piotr Kiepura i Mateusz Galle (Opel Kadett GTE).